Today.ua

В Україні на 62% збільшилась кількість фальшивих грошей

В Україні у І півріччі 2024 року кількість фальшивих грошей (гривень та валюти) збільшилась на 62% порівняно з аналогічним періодом 2023 року. Про це повідомив "Мінфін" із посиланням на Нацбанк України.

Зокрема, у І півріччі 2024 року на 1 млн штук справжніх банкнот припадало 3,4 фальшивих банкнот. У 2023 році цей показник був на рівні 2,1, а у 2022 році – на рівні 2,2.

Серед національної валюти найчастіше підробляють банкноти номіналом 500 та 200 грн. Це банкноти старого зразка – 2006 та 2007 року відповідно. На ці дві банкноти припало приблизно 90% усіх фальшивих гривень за звітний період. Серед іноземної валюти найчастіше трапляються фальшиві банкноти номіналом 100 доларів.

Нацбанк підкреслив, що гривня нового зразка краще захищена від підробки, ніж гривня старого зразка, яку частіше всього підробляють фальшивомонетники. Наприклад, вона має сучасні оптично-змінні елементи.

Як потрапляють в обіг фальшиві гроші в Україні? Іноді їх роблять місцеві "умільці", а фальшиву валюту, мабуть, частіше всього ввозять з-за кордону. Так, у серпні 2024 року у Львівській області правоохоронці виявили та вилучили 54 000 фальшивих доларів, які намагалися ввезти в Україну з Польщі у конструкції автомобіля Toyota. Загальна сума фальшивих доларів становила близько 2,2 млн грн. Фальшивими були банкноти номіналом 50 та 100 доларів.

Також у Львівській області але вже у вересні 2024 року викрили злочинну групу, учасники якої займалися збутом фальшивих доларів. За даними досудового слідства, організували цю злочинну групу двоє мешканців Львівщини. До злочинів вони залучили трьох спільників.

Організатори злочинної групи зберігали фальшиві долари (купюри номіналом 100 доларів), забезпечували цими грошима співучасників, координували їх дії, отримували "прибуток" та виплачували "відсоток" від "прибутку" співучасникам. Фальшиві долари зловмисники обмінювали на гривні у пунктах обміну валют.

Кілька разів у пунктах обміну валют при спробі обміну фальшивих доларів на гривні виявляли фальшивки, і тоді зловмисникам доводилося тікати на автомобілі.

Нагадаємо, в Україні за виготовлення, зберігання, перевезення та збут фальшивих грошей передбачена кримінальна відповідальність за ст. 199 Кримінального Кодексу. Покарання за нею – від 3 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Раніше стало відомо, що у вересні 2024 року українці суттєво збільшили покупку доларів у банках.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ