Today.ua

В Україні засуджені зможуть залишати колонії на тиждень за певних умов

В Україні планують дозволити засудженим залишати місця позбавлення волі (виправні колонії) на тиждень за певних умов. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

За його словами, Кабінет Міністрів вже схвалив законопроєкт, який дозволяє засудженим виїжджати з колоній на певний термін за певних обставин. Щоправда, у Верховній Раді цей законопроєкт ще не зареєстрували, тому ми не маємо точної інформації, які конкретно нововведення чекають українських засуджених.

Мельничук каже, що засуджені матимуть можливість залишати колонії на строк не більше семи діб. До цього також додається час, необхідний для проїзду в обидва кінці, але не більше трьох діб. У яких випадках дозволять таке послаблення режиму? У разі смерті чи тяжкої хвороби близького родича.

Але таке послаблення режиму хочуть зробити далеко не всім засудженим, а лише тим, хто перебуває у виправних колоніях мінімального рівня безпеки із полегшеними умовами утримання. Також на "відпустку" зможуть розраховувати засуджені у виховних колоніях, на дільницях соціальної реабілітації колоній мінімального та середнього рівня безпеки із загальними умовами утримання.

Хто оплачуватиме "відпустку" засуджених? Самі засуджені, їхні родичі чи інші особи. З державного бюджету на це кошти не виділятимуть.

Нагадаємо, навесні 2024 року в Україні дозволили деяким категоріям ув'язнених мобілізуватися до ЗСУ (їх за рішенням суду звільняють умовно-достроково). У травні Верховна Рада ухвалила у другому читанні відповідний законопроєкт №11079-1, а потім його підписав президент Володимир Зеленський. До ЗСУ можуть прийняти за контрактом засуджених за незначні кримінальні злочини, яких військово-лікарська комісія визнала придатними до військової служби і якщо вони хочуть добровільно служити в армії. Не беруть осіб, які відбувають покарання за скоєння тяжких кримінальних злочинів (навмисне вбивство, зґвалтування), а також депутатів, чиновників тощо.

За словами заступника міністра юстиції Олени Висоцької, засуджені, які хочуть добровольцями вступити до ЗСУ, мають можливість вибору місця служби. Командири військових підрозділів можуть обирати засуджених.

Скільки конкретно засуджених підписали контракт із ЗСУ – не відомо. За даними ЗМІ, станом на кінець липня 2024 року воювати з російськими окупантами пішли 3611 засуджених.

Нагадаємо, народні депутати Верховної Ради заборонили мобілізацію чоловіків віком до 25 років, раніше обмежено придатних.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ