У Харківській області викрили злочинну групу, учасники якої вигадали шахрайську схему отримання компенсації через єВідновлення. Про це повідомив Офіс Генерального прокурора.
За даними досудового слідства, у складі цієї злочинної групи було чотири особи. Двоє з них – державні реєстратори.
Зловмисниці оформили документи з фіктивними відомостями для подальшого отримання грошей за нібито зруйновану будівлю в Ізюмському районі внаслідок злочинних дій російських окупантів. Насправді будинок демонтували ще до початку повномасштабного вторгнення в Україну російських окупаційних військ, а документи, що встановлюють право на нього, відсутні.
За допомогою фальшивих документів зловмисниці здійснили державну реєстрацію права власності на цей будинок. Надалі у Реєстрі пошкодженого та знищеного майна сформували сертифікат на суму понад 1,5 млн грн, що дає право на отримання компенсації.
Популярні зараз
У США заявили, що Україні потрібно посилити мобілізацію чоловіків
Зеленський представив План стійкості України: подробиці
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
За даними фактами слідчі поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 190, ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за цими статтями передбачає 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Фігуранткам вже повідомили про підозру у скоєнні злочинів. Досудове слідство триває. Вирішується питання про арешт майна підозрюваних та обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Тим часом, голова комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк раніше заявила, що програму компенсацій єВідновлення потрібно розширювати. На її реалізацію гроші пропонується брати за рахунок боротьби з корупцією, зменшення кількості державних службовців та розміру їхніх зарплат. Гроші досі на цю програму брали, зокрема, з допомоги міжнародних партнерів. Так, у 2024 році для фінансування єВідновлення 200 млн доларів надав Світовий Банк, а ще 100 млн євро – Банк Ради Європи.
Цією програмою можуть скористатися й українці, котрі перебувають за кордоном. Наприклад, у Польщі. Для цього потрібно оформити довіреність на родича або близьку людину, яка залишилася в Україні. Заявник повинен надати документи, що підтверджують факт володіння житлом, яке було пошкоджене чи зруйноване внаслідок злочинних дій окупантів. На ці гроші можна відновити чи купити інше житло, але лише в Україні.
Раніше ми повідомили, що українців каратимуть позбавленням волі та штрафами за зберігання дров без документів.