В Україні за останні дні помітно подорожчали в опті білокачанна капуста та баклажани. Це призвело і до підвищення роздрібних цін.
За минулий тиждень на оптовому ринку сільськогосподарської продукції "Шувар" у Львові середня вартість баклажан збільшилася з 21 до 31 грн за кілограм, тобто на 47,6%.
За словами керівника відділу маркетингу ринку "Шувар" Тетяни Попович, різке підвищення цін на баклажани пов'язане з тим, що закінчився сезон ґрунтових овочів та розпочався сезон тепличних овочів. А тепличні овочі завжди дорожчі. Нині на ринку вже домінують тепличні овочі.
Крім того, у 2024 році в Україні знизилися площі, на яких вирощували баклажани. Також на ціни вплинула і аномальна спека літа 2024 року, через що баклажанів було менше, ніж очікувалося.
Популярні зараз
Російські військовополонені поскаржилися на їжу в Україні: “Хочеться домашнього салату Олів'є“
Сирський та Умєров звернулися до українців, які приєдналися до оборони держави
Також за минулий тиждень, за даними EastFruit, помітно зросла вартість білокачанної капусти – на 22%. Це вплинуло і на роздрібні ціни.
Так, зараз оптові торгові компанії купують у фермерів білокачанну капусту за ціною від 18 до 25 грн за кілограм. Чому такий великий ціновий розкид? Справа в якості капусти, яка пропонується для продажу.
Різке збільшення цін на білокачанну капусту пояснюють кількома факторами. По-перше, помітне скорочення пропозицій на ринку з боку фермерів. Час для збирання врожаю пізнішої капусти ще не настав. Тільки починається збирання врожаю пізнішої капусти. По-друге, високий попит на капусту.
За даними EastFruit, на початку жовтня 2024 року капуста в Україні може подорожчати ще більше. Але потім, приблизно в середині жовтня, ціни на неї можуть помітно знизитись, оскільки у продажу з'явиться капуста пізнього сорту.
Деякі експерти вважають, що восени 2024 року в Україні ціни на основні продукти можуть збільшитись на 20-30%. Цьому сприятимуть одразу кілька факторів. Один з них – підвищення акцизів на паливо (бензин, дизельне паливо та автогаз), що відбулося 1 вересня 2024 року. Паливо на українських АЗС подорожчало (особливо автогаз). Це призведе до збільшення витрат на логістику та позначиться на кінцевій ціні продуктів. Крім того, Кабмін планує підвищити податки та збори, а також запровадити нові податки, що теж позначиться зрештою на вартості продуктів.
Нагадаємо, раніше ми повідомили, що в українських супермаркетах подорожчали молочні продукти.