В Україні у 2024 році порівняно з 2023 роком виробничі потужності з випуску безпілотних літальних апаратів збільшили у 10 разів. Про це поінформувало Міністерство цифрової трансформації із посиланням на новий звіт Київської школи економіки.
Зокрема, якщо у 2023 році в Україні виробничі потужності дозволяли випускати 300 000 безпілотних літальних апаратів, то у 2024 році цей показник збільшився до 4 млн одиниць. До речі, у 2022 році виробничі потужності української дронової індустрії були дуже скромними, від 3 000 до 5 000 одиниць на рік.
У звіті також йдеться про те, що якщо у 2023 році кількість інвестицій у виробничі потужності з випуску безпілотних літальних апаратів в Україні становила 5 млн доларів, то у 2024 році вони мають збільшитися до 50 млн доларів (стартапам у 2024 році вже вдалося залучити 25 млн доларів інвестицій). При цьому якщо у 2023 році середній розмір інвестицій у цю виробничу сферу становив 500 000 доларів, то у 2024 році – 1-3 млн доларів.
Київська школа економіки прогнозує, що у 2025 році інвестиції у виробничі потужності щодо випуску безпілотних літальних апаратів в Україні збільшаться ще більше. Наскільки конкретно? Стверджується, що у кілька разів.
Популярні зараз
Українці назвали умови для переговорів із Кремлем
В Україні банки домовилися запровадити ліміти на перекази з картки на картку
Українських школярів запропонували залишати вчитися на другий рік
Експерти зазначають, що останнім часом при розробці та випуску безпілотних літальних апаратів стали більше приділяти уваги їхній ефективності та новим технологіям. Очевидним є прогрес у створенні повітряних, морських і наземних дронів та розробці систем радіоелектронної боротьби. Головних тенденцій кілька. Це, наприклад, використання комп'ютерного зору, "роєвих" технологій, інновацій у навігації та зв'язку.
Велику роль у розвитку української індустрії з випуску безпілотних літальних апаратів відіграє проект "Армія дронів", який з 2022 року реалізовують разом Міністерство цифрової трансформації, Генштаб ЗСУ та платформа UNITED24. У 2023 році в рамках цього проекту для Збройних сил України купили понад 300 000 безпілотних літальних апаратів. Із них 90% – це БПЛА українського виробництва.
Нещодавно українцям дозволили приєднуватися до "Армії дронів" за допомогою мобільного додатку "Дія" без відвідування ТЦК та без проходження військово-лікарської комісії. Якщо кандидатом зацікавляться, то з ним проведуть співбесіду представники обраного підрозділу. Після підписання контракту розпочинається навчання.