В Україні набув чинності наказ Міністерства оборони №532 від 6 серпня 2024 року, яким затверджено Інструкцію із застосування представниками ТЦК та СП приладів фото- та відеофіксації. Його у державних ЗМІ опублікували 11 жовтня.
Представники ТЦК повинні використовувати гаджети фото- та відеофіксації для реєстрації порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, а також записувати свої власні дії. Категорично не можна розголошувати персональні дані осіб, отриманих під час фото- та відеофіксації. Але винятками є випадки, передбачені українським законодавством.
Начальник ТЦК повинен призначити особу, яка буде відповідальною за зберігання, видачу та прийом відеореєстраторів та карт пам'яті (ведеться спеціальний журнал). Відповідальна особа повинна забезпечувати неможливість зміни інформації, а також облік, зберігання/видання інформації, отриманої з відеореєстраторів. Відповідальна особа призначається наказом начальника ТЦК.
Співробітники ТЦК мають закріпити відеореєстратор на своєму одязі, але його також можна тримати і в руках під час фото- та відеофіксації перевірки військово-облікових документів. Цей гаджет можна закріпити на шоломі або зброї, якщо це передбачає їх конструкція. Під час перевірки військово-облікових документів у громадян їх потрібно обов'язково попередити про те, що ведеться фото- та відеофіксація.
Популярні зараз
У МВС пояснили, у чому різниця між державною та тимчасовою реєстрацією автомобілів
В Україні заговорили про нове підвищення податків та зборів
У ТЦК розповіли, скільки може тривати адміністративне затримання поліцією в рамках мобілізації
В Україні у 2025 році можуть зупинити всі виплати, залишивши лише на оборону
Інформація з відеореєстратора повинна зберігатися 1 місяць (якщо бути точнішим, то 30 днів). Але начальник ТЦК може ухвалити рішення про збільшення терміну зберігання інформації за певних обставин. Наприклад, якщо ці дані є доказами у адміністративних чи кримінальних справах.
Нагадаємо, представники ТЦК чи поліцейські мають право вимагати у військовозобов'язаних чоловіків віком від 18 до 60 років для перевірки військово-обліковий документ. Перевіряється належність громадян з військового обов'язку, звіряються їх персональні дані, військово-облікові дані по Єдиному державному реєстру призовників, військовозобов'язаних, резервістів.
Перевірка військово-облікових документів проводиться у громадських місцях, місцях масового скупчення людей, за місцем проживання, роботи, навчання тощо. При виявленні тих чи інших проблем із військово-обліковими документами поліцейські мають доставити громадян до ТЦК. Для порушників правил військового обліку та мобілізації в нашій країні на законодавчому рівні передбачена адміністративна відповідальність у вигляді великого штрафу.
Нагадаємо, раніше у Закарпатському обласному ТЦК назвали альтернативу мобілізації до ЗСУ.