Today.ua

Українці тепер можуть подати заяву про знищене житло через “Дію“

Українці тепер можуть подати заяву на отримання житлового сертифікату чи грошей для відновлення житлової нерухомості на своїй земельній ділянці, яка була пошкоджена чи зруйнована російськими окупантами через додаток "Дія". Про це повідомила пресслужба Міністерства цифрової трансформації України.

У повідомленні Мінцифри йдеться про те, що подати заяву на отримання житлового сертифікату чи грошей для відновлення житлової нерухомості на своїй земельній ділянці можна також через Центри надання адміністративних послуг. Це дозволить подати заяву особам без реєстраційного номера облікової картки платника податків, законним та уповноваженим представникам власників знищеної житлової нерухомості.

Програма єВідновлення почала працювати в Україні у травні 2023 року. У її рамках передбачається виплата грошової компенсації за житло, яке пошкоджене чи знищене внаслідок злочинних дій російських окупантів. За перші три місяці функціонування цієї програми українці подали понад 31 000 заяв на виплату грошової допомоги. Станом на серпень 2023 року українці в рамках єВідновлення отримали 10 700 житлових сертифікатів, а 4 700 осіб із них на той момент вже отримали нове житло.

У серпні 2023 року розпочався прийом заявок на отримання грошової компенсації за зруйноване житло внаслідок бойових дій через мобільний додаток "Дія".

Якщо спочатку у рамках програми єВідновлення виплачували грошові компенсації лише за пошкоджене житло внаслідок злочинних дій окупантів, то у серпні 2023 року почали видавати грошові сертифікати за знищене житло. З січня 2024 року почали надавати компенсацію людям, які власним коштом відремонтували пошкоджене житло.

Восени 2024 року власники житлового сертифіката єВідновлення отримали можливість його використовувати для того, щоб покрити перший внесок іпотеки за державною програмою пільгового кредитування єОселя (повністю або частково). Це стане в нагоді, якщо, наприклад, квартира, яку ви хочете придбати, виявилася дорожчою, ніж передбачена сума у ​​сертифікаті єВідновлення. Раніше потрібно було доплатити із власних коштів чи звернути увагу на дешевші квартири.

За умовами програми єОселя перший внесок має становити не менше 20% вартості житла. Якщо сума сертифіката менша за 20% вартості житла, то різницю потрібно заплатити власними коштами. Для деяких категорій громадян України передбачено пільгову державну житлову іпотеку.

Нагадаємо, раніше українців попередили про подальше подорожчання квартир.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ