Нерідко трапляється так, що від сигналу повітряної тривоги до прильоту ракети є лише пару хвилин. У такому випадку слід дотримуватися правил безпеки, які можуть зберегти життя вам та вашим рідним.
Які дії слід виконати, якщо бігти до укриття вже ніколи, розповіли в ДСНС України.
У випадку повітряної тривоги найкращий вихід – терміново перейти до найближчого надійного укриття. У вас завжди має бути напохваті "тривожний рюкзак". Про його вміст вже говорилося немало. Звісно, що більше там буде потрібних речей, то краще. Обов'язково треба мати в ньому запас води, якісь галети, консерви, аптечку з необхідними ліками, електричний ліхтарик та одяг на зміну.
Але така можливість є не завжди. Трапляється, що сигнал тривоги пролунав надто пізно. Або запущені балістичні ракети, які летять із надвисокою швидкістю. В такому разі у людей є 2-3 хвилини, щоб знайти більш-менш надійне укриття та хоч якось подбати про свою безпеку. На цей випадок існують свої правила безпеки.
Популярні зараз
Деяким українським пенсіонерам виплатять 2500 грн на медикаменти: названо умови
Верховна Рада ухвалила перейменування понад 300 міст та сіл України
Павло Зібров показав рідкісне фото з дружиною з нагоди 30-ї річниці вінчання
Мінреінтеграції: українці у восьми областях можуть отримати грошову допомогу до 36 тис. грн
Як діяти, якщо до сховища не встигаєте
Перш за все слід подбати, щоб ліжка в домі стояли якомога далі від вікон і дзеркал. Якщо повисаджує вікна вибуховою хвилею, то людина, що знаходиться на ліжку біля вікна, може зазнати серйозних поранень від скла.
Вимкніть усі електроприлади, що працюють.
Виходьте в під'їзд і спускайтесь якомога нижче, але ні в якому разі не користуйтеся ліфтом. Пам'ятайте про правило "двох стін". У під'їзді роль "другої стіни" відіграватимуть сходи.
Можна також залишитись у своїй квартирі. Але знову ж таки пам'ятайте, що між вами та вулицею має бути щонайменше дві стіни. Від вибуху зовнішня стіна, ймовірно, зруйнується. А друга, внутрішня, стіна прийме на себе осколки боєприпасу та уламки зовнішньої стіни.
Таке місце може бути у ванній або в коридорі квартири. Там краще сісти на підлогу, поближче до опорних стін. Є більша ймовірність, що вони вистоять при вибуховій хвилі та не обрушаться. Загалом ДСНС радить у таких випадках дотримуватись наступних правил:
І ще, заздалегідь обумовте зі своїми рідними місце зустрічі на випадок, якщо зникне світло та зв'язок.
Нагадаємо, українцям порадили, що треба зібрати до "тривожного рюкзака".