Today.ua

Що відомо про повторне штрафування ухилянтів від мобілізації: роз'яснення юриста

За недотримання вимог закону про мобілізацію ухилянтів уже почали карати штрафами. Водночас повторне штрафування за те саме правопорушення – незаконне, і його можна оскаржувати в суді. Втім, військовозобов'язані можуть оскаржити в суді і перший штраф, який їм призначить ТЦК.

Про це йдеться в роз'ясненні адвоката Романа Кичко, яке він дав Українському радіо.

За словами адвоката, відповідно до українського законодавства, людину не можуть двічі притягнути до відповідальності за одне й те саме правопорушення. Водночас у ТЦК дотримуються іншої думки. Там вважають, що з кожним продовженням воєнного стану та мобілізації ТЦК можуть розглядати уникнення від мобілізації як нове правопорушення і знову призначати за нього штраф.  

"Якщо будуть штрафувати за одне й те саме порушення, я вважаю, що це незаконно”, – каже юрист.

Роман Кичко також роз'яснив, в яких випадках військовозобов'язаний може оскаржувати у суді штраф, призначений ТЦК. Це може бути в тих випадках, якщо він не знав із поважних причин про відкрите щодо нього провадження:

“Якщо людина доведе, що вона не знала про цей штраф, і суд переконається, що людина не була належним чином повідомлена, то суд стане на бік такої особи і поновить строк", - роз'яснив правознавець.

При цьому. якщо людина користується ще й послугами адвоката, то вона цілком має право вимагати через суд ще й компенсації адвокатських послуг, зауважив Кичко.

Крім того, має бути чітке формулювання із дотриманням усіх пунктів, за що саме призначено штраф. Якщо ТЦК не зазначив дату вчиненого правопорушення, а також його місце і час, то військовозобов'язаний має повне право звертатися в суд із оскарженням призначеного штрафу.

"Тому що протокол в такому разі некоректний", - роз'яснив юрист.

Нагадаємо, в Україні набувають чинності нові закони про звільнення від мобілізації двох категорій чоловіків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ