“Шлях“ завів не туди: понад дві сотні перевізники виключили із системи швидкого перетину кордону

Автор: Марченко Любов

Понад дві сотні українських перевізників від’єднали від системи «Шлях», яка дозволяє за лічені секунди пройти перевірку і перетнути державний кордон. Водночас відкрито майже півтори тисячі кримінальних проваджень, в ході яких майже 1700 особам оголошено про підозру.

“Шлях“ завів не туди: понад дві сотні перевізники виключили із системи швидкого перетину кордону - today.ua

Про це йдеться у повідомленні Державної прикордонної служби України.

Система "Шлях" дає змогу водіям, які перевозять гуманітарні вантажі, вільно виїжджати за межі України. Але тепер багатьох перевізників позбавили такої можливості через підозру, що вони брали участь у схемах, які дозволяли ухилянтам перетинати кордон.

У ДПСУ зазначають, що переважна більшість кримінальних порушень, які фіксуються на кордоні, стосуються саме нелегальних схем перетину кордону чоловіками призовного віку. Там також зауважують, що нелегали використовували саме систему "Шлях", яка дозволяє чоловікам віком від 18 до 60 років безперешкодно виїжджати за кордон.

Популярні зараз

Глава НБУ Пишний розповів, коли в Україні копійки замінять на шаги

З 1 січня в Україну можна ввозити нові автомобілі не нижче стандарту Євро-6

Греція передасть Україні 24 ракети Sea Sparrow класу “земля-повітря“

Веніславський назвав головну проблему підготовки мобілізованих

"За такими схемами чоловіки виїжджали за межі України як водії та не поверталися в Україну", – зазначають в інформації ДПСУ.

“Шлях“ завів не туди: понад дві сотні перевізники виключили із системи швидкого перетину кордону

І саме через такі порушення Укртрансбезпека відключила від "Шляху" вже 223 перевізників. Причому 202 із них відключили за поданням прикордонників.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Загалом же прикордонники направили до поліції понад 2 тисячі повідомлень про факти, які мають ознаки підробки документів та незаконного перетину кордону. На основі цих відомостей було відкрито майже півтори тисячі кримінальних проваджень, в яких фігурують майже 1700 осіб. На основі відкритих проваджень суди вже ухвалили понад 220 вироків, в яких фігуранти були обвинувачені за кримінальними статтями.

Нагадаємо, станом на кінець жовтня в Україні 906 тисяч військовозобов’язаних мали відстрочку від мобілізації.