Україна отримала від західних партнерів далекобійну зброю, що може бити на великі відстані. Але Захід переважно не дає згоди на її використання для ударів вглиб РФ. Водночас, як стало відомо, у США готові обговорити з українцями цю тему непублічно.
Про це, зокрема, повідомив під час онлайн-брифінгу координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі.
За словами американського чиновника, президент Володимир Зеленський вже давно просить у США та інших партнерів дозволу на використання їхніх далекобійних ракет для ударів вглиб РФ. Проте партнери, за невеликим винятком, встановили обмеження на застосування їхньої зброї. І Україну ці обмеження аж ніяк не влаштовують, про що вже не раз казав Зеленський.
"Зрозуміло, чому він так чинить: його країна зазнала нападу. Але, як я вже говорив багато разів, ми продовжимо говорити з українцями, але робитимемо це в приватному порядку", – зазначив представник Білого дому.
Тобто, у Білому домі готові розмовляти на цю тему, але не публічно.
Свідченням тому стала й публікація в Politico, в якій пишуть, що Україна має намір передати американцям cписок можливих цілей на території РФ, щоби переконати їх у ефективності таких ударів. Річ у тім, що в адміністрації Байдена вважають такі удари вглиб російського тилу малоефективними, оскільки РФ начебто вже перенесла свої стратегічні об’єкти на відстань, недосяжну для таких ракет.
Проте українське керівництво дотримується іншої думки. Тому й підготувало список цілей, які мають намір "накрити" далекобійною західною зброєю. Цей список мають передати високопоставленим американським чиновникам міністр оборони України Рустем Умєров та керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, які вже цього тижня відвідають Вашингтон.
Нагадаємо, у Пентагоні заявили, що не передаватимуть Україні літаків F-16.