В Україні вирішили запровадити експеримент: військово-облікові дані чоловіків перевірятимуть за допомогою реєстрів. З'явиться новий спосіб пошуку захисників – і мобілізаційний ресурс збільшиться.
Про це повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко. Зазначено, що експериментальний проєкт дозволить автоматично перевіряти та актуалізовувати інформацію про військовозобов’язаних, призовників та резервістів.
"Дані щодо всіх чоловіків від 16 до 60 років буде актуалізовано через реєстри Державної міграційної служби, Мін’юсту та адміністрації Державної прикордонної служби. Це допоможе уникнути ситуацій, коли повістки приходять людям, які померли чи перебувають за ґратами, а також допоможе виправити помилки щодо персональних даних", – пояснила посадовиця.
Наголошено, що українці від 17 до 25 років ставатимуть на облік як призовники без відвідування ТЦК та медичної комісії. Необхідні дані збиратимуть з інших реєстрів, що заощадить час як і працівникам ТЦК і самим хлопцям.
Популярні зараз
Зеленський зробив заяву про втрати ЗСУ у війні з Росією
Українців, які отримають “1000 грн Зеленського“ за кордоном, змусять повернути гроші
Зеленський готовий запросити Росію на другий Саміт миру
Десятки тисяч українських домогосподарств отримають грошову допомогу від ЄС
За словами Черногоренко, осіб чоловічою статі 16-25 років, які оформлюватимуть паспорт, автоматично внесуть до реєстру "Оберіг" без проходження ВЛК. Йдеться й про тих громадян, які проживають за кордоном.
Актуальність військових електронних документів для чоловіків від 18 до 60 років, які виїхали з України, перевірятимуть через взаємодію із ДМС. Це дозволить уникнути людського фактору при перевірці та помилок.
Юрист Андрій Межирицький вказав, що реєстри будуть поєднані для того, щоб працівники ТЦК змогли виявити українців, яких немає в "Оберезі". Він вважає, що йдеться про синхронізацію двох реєстрів - міграційної служби, куди внесені всі громадяни за певними ознаками, та "Оберега". Їх порівнюватиме програма, яка видасть дані про розбіжності.