Відповідно до нової концепції освіти, у старшій школі активніше запроваджуватимуть вивчення та вживання англійської мови. Так, є пропозиція застосовувати англійську у викладанні деяких загальноосвітніх шкільних предметів. Наприклад, пропонують вести уроки фізики у старших класах англійською мовою.
Таку пропозицію озвучив заступник міністра освіти та науки України Андрій Сташків. Цю ідею чиновник висловив під час інтерв'ю одному з українських ЗМІ.
За словами чиновника, нові стандарти профільної шкільної освіти вимагають інтеграції предметів. Таким чином, можна було б викладати кілька загальноосвітніх предметів у старших класах англійською мовою. Наприклад, англійською можна запровадити викладання фізики у старшій школі.
Звісно, така інтеграція двох предметів потребуватиме, перш за все, дуже ґрунтовної підготовки вчителів, які одночасно повинні будуть досконало володіти обома предметами. Але з іншого боку це зменшить кількість шкільних уроків, оскільки на одному уроці учні будуть "прокачувати" знання і навички відразу із двох предметів.
Популярні зараз
Сирський та Умєров звернулися до українців, які приєдналися до оборони держави
Російські військовополонені поскаржилися на їжу в Україні: “Хочеться домашнього салату Олів'є“
"Так, це непросто, оскільки потребує серйозних вимог до вчителів і авторських колективів, які прописуватимуть ці модельні навчальні програми, — їм треба володіти одночасно двома дисциплінами. Втім, нові стандарти як базової, так і старшої профільної освіти дають змогу це робити”, – заявив заступник міністра.
Така ідея виглядає, звісно, дуже спокусливо. Однак чи не призведе це до формування загону вчителів, які досконало не знатимуть жодного з двох предметів, і, відповідно, не зможуть передати своїх знань учням?Ймовірно, така ідея була би доречною для елітних шкіл, які "заточені" під подальше навчання випускників у провідних світових вишах.
А крім того, такий рівень викладання потребуватиме і відповідної оплати праці педагогів. Нагадаємо, у Міносвіти готові підвищити зарплати вчителям навіть удвічі, але якщо для цього передбачать фінансування у бюджеті.