Українцям скоротять виплату допомоги з безробіття. Йдеться про тривалість її отримання. Держава не буде виплачувати її рік, як до війни. Термін виплат скоротять до кількох місяців.
Про це повідомила на зустрічі з бізнесом директорка Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк.
До війни українці могли до року отримувати виплати допомоги з безробіття. Тепер, під час війни, тривалість таких виплат скоротили до 3 місяців. Юлія Жовтяк вважає, що цю норму слід залишити і після війни, закріпивши її в законі.
“Ми ж не будемо виплачувати допомогу протягом року. Для нас, як країни, це розкіш, щоб людина стояла на обліку в службі зайнятості рік і не шукала роботу“, – заявила чиновниця.
За словами Жовтяк, багато українців, які стоять на обліку у ЦЗ, зумисне не квапляться шукати нову роботу. Адже виплата допомоги з безробіття допомагає їм прожити якийсь час, не обтяжуючи себе пошуками роботи.
Саме тому багато безробітних легко погоджуються на будь-яку роботу, запропоновану службою зайнятості, бо знають, що вони там не затримаються. Роботодавцеві вони не підійдуть, і він напише їм відмову, відправивши назад до Центру зайнятості. Таким чином вони зможуть і далі отримувати виплати від держави.
“Ми маємо відправляти вмотивованих людей… Краще ми їм розповімо про всі можливості, щоби вони не витрачали час“, – сказала Жовтяк.
За словами чиновниці, служба зайнятості має більше та активніше працювати як із безробітними, так і з роботодавцями. Трикутник роботодавець – Центр зайнятості – безробітний має бути дієвим. Отож, Центри зайнятості мають забезпечити, аби щонайменше 80% безробітних, яких направляє на роботу служба зайнятості, підійшли роботодавцю.
Нагадаємо, в Україні змінився розмір допомоги з безробіття.