Міжнародний валютний фонд схвалює плани українського уряду щодо підвищення податків. У наступному році Україна потребуватиме більше коштів від партнерів, ніж раніше прогнозував МВФ. Це пов'язано з тим, що війна в України триватиме і в 2025 році. А отже, наша країна має забезпечити свою частину збільшення воєнних видатків.
Таку заяву зробив голова місії Міжнародного валютного фонду в Україні Гевін Грей під час онлайн-заходу, організованого Центром економічної стратегії.
"Донори очікують, що Україна виконає свою частину роботи й поступово ставатиме самодостатньою", — заявив Грей.
Він також схвально відгукнувся про дискусію, яка розгорілась в українському суспільстві з приводу змін в оподаткуванні. Така жвава залученість бізнесу до обговорення цієї теми свідчить, що підприємці готові йти державі назустріч, відзначає представник МВФ.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Водночас він нагадав про міжнародну допомогу, яку регулярно отримує Україна – кредити і гранти від партнерів. Крім того, нещодавно приватні кредитори погодились на реструктуризацію того, що їм заборгувала Україна. Отож і наша країна має, у свою чергу, робити посильний фінансовий внесок у спільну справу.
Розмір зовнішньої допомоги Україні, який раніше був закладений у прогнозі МВФ на наступний рік, доведеться переглянути у бік збільшення, каже Гевін Грей. Адже, відповідно до попереднього прогнозу, у МВФ вважали, що війна в Україні закінчиться на початку 2025 року. Однак уже зараз очевидно, що вона триватиме у 2025 році, а отже на війну потрібно буде більше грошей.
Звісно, партнери також переглянуть свої плани, але українці й самі мають подбати про збільшення фінансування воєнних видатків.
"Очевидно, війна триватиме довше й продовжиться наступного року. Це матиме свої наслідки — бюджетні витрати ростимуть, сподівання на швидке відновлення доведеться відкласти. Бюджети на 2024 та 2025 роки повинні враховувати боргову стійкість країни. Більшість фінансування надійде ззовні, однак внутрішній ринок України теж має відіграти свою роль", - наголосив представник МВФ.
Нагадаємо, зараз уряд терміново вносить зміни в податковий законопроект з урахуванням пропозицій від бізнесу.