Українським біженцям у Німеччині не слід без поважної причини виїжджати додому. Це може негативно вплинути на їх правовий статус. Громадян закликали активно працевлаштовуватися та інтергруватися у суспільство.
Уповноважений уряду ФРН з питань міграції Йоахім Штамп зробив заяву щодо мігрантів, які знайшли притулок у ФРН. Їм краще уникнути відпусток на Батьківщині – вони не повинні їздити туди-сюди.
"Німеччина повинна залишатися відкритою для світу, але не бути дурною", - вказав чиновник в інтерв'ю Bild.
За словами Штампа, влада має забезпечити втрату статусу тимчасового захисту у людей, які тимчасово повернулися додому.
Популярні зараз
Російські військовополонені поскаржилися на їжу в Україні: “Хочеться домашнього салату Олів'є“
Сирський та Умєров звернулися до українців, які приєдналися до оборони держави
Сенатор Гамбурга з внутрішніх справ Енді Ґроте також вважає, що біженці, які повертаються до країн, де вони зазнали переслідувань, ставлять під сумнів наданий статус захисту. Відповідна заява пролунала після появи об'яв про туристичні поїздки в Афганістан для біженців із цієї країни. Посадовець вважає, що наявність екскурсійних маршрутів свідчить про можливість репатріації.
Коли можна з'їздити додому
Поїздки додому дозволено в окремих випадках - через важку хворобу або смерть близьких родичів. Усі ситуації розглядатимуться індивідуально. Поки немає точних даних про частоту скасування захисту.
У Німеччині закликали українських біженців шукати роботу
Асоціація міст та муніципалітетів Німеччини закликає пришвидшити інтеграцію мігрантів на ринку праці та дозволити їм працевлаштовуватись без знання мови. Генеральний директор асоціації Андре Бергеґґер вважає, що ці два процеси цілком можна об'єднати.
"Ми все ще занадто забюрократизовані та негнучкі, коли йдеться про інтеграцію ринку праці. Повинна бути можливість влаштуватися на роботу без попереднього проходження мовних та інтеграційних курсів", - наголосив Бергеґґер.
Топменеджер назвав малоймовірним те, що більшість українців повернуться на батьківщину у найближчому майбутньому. Тому слід знайти стійкі інтеграційні структури для цієї групи.
Нагадаємо, що розмір соціальної допомоги для українських біженців в Німеччині в 2024 році зріс на 12%.