Today.ua

У ПФУ розповіли, що буде з пенсією за інвалідностю для українців, які зовсім не працювали

Крім пенсії за віком та за вислугою років, деякі українці мають право на пенсію за інвалідністю. При цьому громадянам, які зовсім не мають страхового стажу, пенсія за інвалідністю не призначається. Для отримання такої пенсії має бути попередній стаж від 1 до 15 років.

Детальніше про призначення пенсії з інвалідності йдеться у публікації 24 каналу.

Пенсія з інвалідності може бути призначена громадянам у разі повної або часткової втрати працездатності. Але для того, щоб її отримувати, особа з інвалідністю повинна мати певний трудовий стаж. Найменша необхідна його тривалість становить 1 рік.

З інвалідністю І або ІІ групи з 1 січня 2016 року необхідно мати стаж від 1 до 10 років. Залежно від віку, в якому людині була встановлена інвалідність, знадобиться необхідна мінімальна кількість стажу.

Щодо інвалідності ІІІ групи, то тут діють дещо інші правила, і вимога за стажем може бути вищою. Щоб отримувати пенсію зі інвалідністю, маючи встановлену ІІІ групу, доведеться мати від 1 до 14 років стажу – залежно від віку, в якому людині була встановлена інвалідність. Аналогічні вимоги до стажу висуваються і при призначенні пенсії у зв'язку з втратою годувальника.

Щоправда закон містить один виняток. Якщо каліцтво та інвалідність настали під час проходження строкової служби, то в такому разі пенсію мають призначити незалежно від того, є стаж, чи його немає зовсім.

Слід також знати, що є окремі групи інвалідів, для яких законом передбачені мінімальні пенсії з інвалідності. Нижче за ці суми вони не можуть отримувати. Наприклад, інваліди-чорнобильці ІІІ групи не можуть мати пенсію, нижчу за 5,048 тис. грн. А інваліди-чорнобильці ІІІ групи, які мають статус ліквідаторів аварії на ЧАЕС, не повинні отримувати менше за 8,025 тис. грн.

Нагадаємо, омбудсмен Дмитро Лубінець вважає, що пенсії багатьох українців було занижено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ