У Польщі виник дефіцит працівників і наступного року він посилюватиметься. Названо вакансії для українських біженців: їм пропонують заробітні плати до 4000 доларів.
За даними аналітичного центру міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, серед пропозицій без чіткої вимоги щодо знання мови, найпопулярнішою є робота на складах. Йдеться насамперед про склади брендового одягу, поліграфію, аптечні склади, на виробництві металевих, гумових та пластикових деталей.
Є попит на працівників на виробництво та пакування продуктів, зокрема солодощів та напівфабрикатів. Популярною професією серед жінок є оператор кара-навантажувача із заробітною платою від 1100 до 1400 доларів.
У Польщі щорічно підвищується рівень автоматизації процесів на виробництвах та складах. Завдяки машинам вдається знизити фізичне навантаження на працівників. Очікується, що розвиток економіки та технологій спричинить підвищення попиту як на низькокваліфікованих робітників, так і на фахівців у різних галузях.
Популярні зараз
Померла актриса Тері Гарр, відома ролями у серіалі “Друзі“ та фільмі “Тутсі“
Олена Зеленська розповіла про знайомство та початок відносин з майбутнім президентом України
Зеленський у секретній частині Плану перемоги попросив ракети Tomahawk, - NYT
В країні стрімко змінюється не лише ситуація на ринку праці, а й законодавство, зокрема умови оподаткування.
Наступного року найбільш затребуваними будуть менеджери та спеціалісти з продажу. Цінуються керівники, які можуть налагодити роботу команди, а також які мають аналітичні здібності.
До топ-3 найбільш потрібних спеціалістів входять бухгалтери та фінансисти. Але для них обов'язковою умовою працевлаштування є знання польської мови. Їм пропонують вищу заробітну плату у розмірі від 3500 до 4000 доларів.
Віцепрезидентка Gremi Personal Лілія Терещенко повідомила, що здатність до еластичного управління інструментами та методами дозволяє фахівцям ефективно реагувати на динамічні виклики ринку та приймати обґрунтовані рішення. Вони забезпечать стабільний успіх у довгостроковій перспективі. Саме за такі кадри конкурує польський бізнес.
Нагадаємо, що у Польщі запропонували Німеччині одразу віддавати соціальні виплати біженців Україні.