Today.ua

У Польщі жінкам після численних скандалів повернули право на аборти

Польський уряд ухвалив зміни до законодавства, спрямовані на полегшення безпечного доступу до абортів. Медичну операцію узаконили після численних скандалів та протестів з боку жінок, котрим забороняли приймати рішення щодо переривання вагітності без вагомих підстав.

За даними видання EuroNews, колишній уряд Польщі обмежив права жінок. Лікарі почали масово відмовлятися проводити аборти через страх переслідування. Чинний уряд Дональда Туска обіцяв лібералізувати законодавство і дозволити переривання вагітності до 12-го тижня, але пропозиція не набрала необхідної підтримки в парламенті.

Туск заявив про пошук рішень, які дозволять жінкам легально робити аборти. Згідно з новими правилами, у громадянок та жительок Польщі є право на аборт до 12-го тижня вагітності. Він має проводитися у медичному закладі та за рекомендацією одного профільного лікаря, а також ендокринолога, кардіолога чи психіатра. Лікар не несе відповідальності за рішення жінки.

Нагадаємо, що Конституційний суд Польщі посилив законодавство щодо переривання вагітності 22 жовтня 2020 року. За законом від 1993 року, аборти дозволяли у випадку зґвалтування або інцесту, якщо була загроза здоров'ю чи життю матері або плід мав невиліковну інвалідність. Останній пункт викреслили із законодавства.

Після цього у Польщі майже повністю заборонили аборти, адже жінки найчастіше приймали рішення про аборт саме з цих причин. У країні спалахнули масові протести через смерть жінки з причини заборони абортів.

Міністерка охорони здоров’я Ізабела Лещина заявила, що наразі більшість медиків та лікарень не дотримуються правил, які дозволяють робити аборт на ранніх строках на підставі висновку лікаря. Вони часто шукають інші причини, а час спливає. За словами чиновниці, вагітна жінка, яка має медичний висновок про загрозу для свого здоров'я чи життя, має отримати медичну послугу з переривання вагітності у лікарні.

Клініки, які відмовляються робити аборт жінці з медичним направленням, планують штрафували на 500 тисяч злотих. Вони  ризикують втратити контракт з Національним фондом охорони здоров’я.

Раніше повідомлялося, що Польща допоможе повернути військовозобов'язаних чоловіків додому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ