У Раді запропонували підвищити пенсії українців: як зміняться мінімальна та максимальна виплати

Автор: Леся Ловіцька

У Кабміні планують заморозити мінімальну заробітну плату та пенсію на три роки. Проте у Верховній Раді вважають, що виплати зростатимуть попри економічну кризу. У парламенті запропонували підвищити пенсійні виплати українців – як мінімальну, так і максимальну.

У Раді запропонували підвищити пенсії українців: як зміняться мінімальна та максимальна виплати  - today.ua

Пропозиція прозвучала від голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева. Він вважає, що мінімальну пенсію у 2025 році слід підвищити з 2361 грн до 2590 грн. А максимальна, розмір якої у десять разів більше, на 2,2 тис. грн – до 25 900 грн.

З прогнозом уряду, наступного року середня заробітна плата перевищить 24,3 тис. грн. Реальний рівень зарплати з урахуванням інфляції, зросте на 8,1%. У 2026 році цей рівень підвищиться до 28,2 тис. грн, а у 2027-му – до 32,5 тис. грн.

Прогноз розроблено з урахуванням бюджетної декларації, згідно з якою "мінімалку" хочуть заморозити на три роки. Таку ініціативу критикують у парламенті навіть представники владної партії, які обирали Кабмін.

Популярні зараз

Зеленський зробив заяву про втрати ЗСУ у війні з Росією

Українців, які отримають “1000 грн Зеленського“ за кордоном, змусять повернути гроші

Зеленський готовий запросити Росію на другий Саміт миру

Десятки тисяч українських домогосподарств отримають грошову допомогу від ЄС

Данило Гетманцев запропонував збільшити мінімальну заробітну плату українців наступним чином:

Якщо уряд планує на три роки заморозити мінімалку на рівні 8 тис. грн, то Гетманцев озвучив такий варіант:

  • у 2025-му – до 8780 грн;
  • у 2026-му – до 9650 грн;
  • у 2027-му – до 10 420 грн.

Мінімальну пенсію запропоновано підвищити:

  • у 2025 році – до 2590 грн;
  • у 2026 році – до 2846 грн;
  • у 2027 році – до 3074 грн.

У Раді запропонували підвищити пенсії українців: як зміняться мінімальна та максимальна виплати

За словами народного обранця, якщо не підвищувати соцстандартів, але врахувати прогнозований рівень інфляції, їхній розмір у реальному вимірі у наступні три роки зменшиться більш ніж на 30%.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Найбільш гостро ця пропозиція вдарить по працівниках бюджетної сфери (зокрема, освіти й медицини), де на сьогодні вже спостерігається пов’язаний з украй низьким рівнем оплати праці значний дефіцит кадрів, який із великою вірогідністю за умови фіксації зарплат на рівні грудня 2024 року тільки посилиться. Замороження соціальних стандартів і гарантій на три роки призведе до поглиблення й так значного розриву в доходах населення", – наголосив Гетманцев.

Раніше стало відомо, що пенсії українців опинилися під загрозою, тому що виник гострий дефіцит офіційно працевлаштованих осіб – у бюджеті критично не вистачає грошей.  

Головне