Today.ua

У Раді зробили заяву про економічне бронювання: “Треба ухвалювати без незрозумілих платежів“

В Україні готуються запровадити економічне бронювання, яке викликало суспільний резонанс. Представники влади кажуть, що потрібно заповнити дефіцит бюджету, але багато хто вважає, що йдеться про офіційний відкуп багатих чоловіків від служби. Ситуацію прокоментували у Верховній Раді.

Заступник голови комітету парламентського комітету з питань правової політики Павло Павліш наголосив на необхідності відновлення української економіки. І бронювання за сплату певної щомісячної суми у цьому допомогло б. Потрібно забезпечити безперебійну роботу підприємств, тому що війна продовжується і слід знаходити на неї значні суми.

"Я думаю, що про економічне бронювання треба вже не говорити, а ухвалювати його. І давати змогу нашим підприємцям працювати дійсно на законних підставах, без якихось додаткових, незрозумілих платежів", - зазначив депутат.

За словами народного обранця, економічне бронювання повинне покращити забезпечення солдат на фронті з боку держави, а не фондів та волонтерів. І представникам ТЦК не доведеться виловлювати чоловіків на вулицях.

Важливим є питання суми відрахувань. Мінімальний податок на рівні 6500 грн щомісячно, це майже третина від середньої зарплатні в Україні. І далеко не кожний чоловік зможе таким чином оформити для себе відстрочку від служби.

За словами Павліша, держава має забезпечити відсутність розподілу українців за економічними ознаками. Є фронт, а є тил, який повинен його забезпечувати. І без сильної економічної підтримки війну продовжувати неможливо.

Депутат наголосив, що принцип "Воюй або працюй", який підтримали у Кабміні правильний. Ті, хто не можуть захищати державу  на фронті, мають подбати про тих, хто нас боронить сьогодні. І не слід розраховувати на допомогу міжнародних партнерів.

"Ми розуміємо і знаємо, що ті кошти, які надають нам партнери, не використовуються на наше забезпечення військових. Тобто ми забезпечуємо військових тільки коштом податків та наших підприємців", — підкреслив Павло Павліш.

Нагадаємо, що в Україні вирішили забронювати 90% чоловіків з критично важливою професією: президент Володимир Зеленський відповів на петицію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ