Чоловіки, які не чекають на повістки, можуть самостійно обрати альтернативу мобілізації. Про це повідомили у Закарпатському обласному ТЦК.
Начальник відділу рекрутингу та комплектування Сергій Шахлевіч вказав на можливість контрактної служби у ЗСУ. Цей варіант залишається актуальним, тому що добровольці є основою будь-якої сучасної армії.
Причому підписання контракту із ЗСУ вигідніше для майбутніх військовослужбовців, ніж звичайний призов за мобілізацією. Є можливість обрати фах та підрозділ, в якому прагне служити чоловік. Важливими є соціальні гарантії, які надаються контрактнику та його родині державою.
Зазначено, що діють навчальні центри. І контрактники можуть обрати будь-яку спеціальність чи змінити її. Також є набір на посади у частинах Закарпатської області - у тилових частинах чи у частинах спеціального транспорту, куди потрібні добровольці.
Популярні зараз
Зеленський пояснив свою позицію щодо демобілізації в Україні
Для накопичувальної пенсії вираховуватимуть 9% від зарплати, - Жолнович
У Мінсоцполітики заявили, що призупинення програм USAID не є критичним для України
Найближчим часом українські АЗС не підвищуватимуть ціни, - експерт
За словами Шахлевіча, йдеться не лише про стабільну заробітну плату, а й забезпечення усім необхідним. Люди, які долучаються до контрактників, знаходять там близьких по духу товаришів.
"Ті, хто не чекає повістки, самі можуть обирати військову частину, яка подобається. Адже військова служба по мобілізації, де є державний розподіл, такого запропонувати не може", - наголосив представник ТЦК.
Сергій Шахлевіч повідомив про алгоритм дій для тих, хто прийме рішення доєднатися до української армії. Слід знайти посаду на сайтах, де публікують вакансії, контакти військової частини та вимоги для конкретної посади. Далі українці отримують рекомендаційного листа від обраної частини. Аналогічно процедура проводиться й через ТЦК – з добровольцями працюють інструктори, які допомагають оформити документи.
Наголошено, що деякі громадяни побоюються потрапити не до тієї військової частини, яку обирали. Але хвилювання названо передчасними, тому що контрактників направляють саме за рекомендацією.
"У разі підписання першого контракту зі Збройними Силами України військовослужбовці можуть отримати одноразову допомогу. У 2024 році це від 24 224 до 30 280 грн залежно від звання. Контрактникам також здійснюються виплати від місцевих адміністрацій. Військовий забезпечується медичним обслуговуванням, житлом, за винайм житла нараховується компенсація", - уточнив Шахлевіч.
Нагадаємо, що в Україні заборонили мобілізацію чоловіків 18-25 років, яких раніше було визнано обмежено придатними. Але найближчим часом їх не демобілізуватимуть – є ризик обвалу фронту.