Демобілізація залишається складним питанням. В Україні поки не збираються знижувати мобілізаційний вік. Відповідні заяви зробив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.
Зазначено, що під час повномасштабної війни жодна країна світу не оголошувала демобілізацію. Але є держави, що забезпечували право справедливої ротації. Йдеться про чергування періодів служби та відпустки, наприклад 2-3 місяці на фронті й 2-3 місяці вдома.
Вказано, що демобілізація була в Українській Народній Республіці, і "певного часу це коштувало нам державної незалежності". Стефанчук наголосив, що таке рішення призвело до оголення передової. Тому не можна повторювати помилок. Слід знайти механізми, які дадуть можливість справедливо проходити службу і виконувати обов'язок із захисту Батьківщини.
"Сьогодні виникає дуже багато питань – чому деякі люди фактично з першого дня на передовій, а інші, скажімо так, не зовсім бажають піддаватися мобілізації. Тому держава також вчиняє кроки, які абсолютно зрозумілі. Це питання застосування електронних ресурсів для мобілізаційних процесів. Дуже важливо створити умови рівності і справедливості, щоб не було так, що це задача лише окремих", – наголосив спікер парламенту.
Що стосується призовного віку, то його з 18 травня було знижено з 27 до 25 років. І поки нагальної потреби до ще більшого зниження нижньої межі, немає.
"Наскільки я поінформований, уникаючи будь-яких цифр, як раз правильний підхід до формування мобілізаційної основи сьогодні говорить нам про те, що в Україні є необхідний мобілізаційний ресурс", - повідомив Руслан Стефанчук.
Голова ВРУ нагадав, що захист Батьківщини стосується кожного українця. Після появи мобільного додатку "Резерв+" військово-облікові дані оновили близько 5 мільйонів чоловіків. Також формується можливості залучення на службу громадян, що знаходяться за кордоном – вони будуть вступати до іноземних легіонів й воювати в Україні.
Раніше повідомлялося, що в одному регіоні України посилили мобілізацію – там різко збільшили кількість блокпостів.