Донедавна вважалось, що здатністю до навчання та абстрактного мислення володіють лише люди. Однак учені довели, що когнітивні здібності притаманні й багатьом тваринам, попри те, що раніше їхню поведінку приписували лише інстинктам.
Отож учені назвали четвірку найрозумніших тварин. Хоча є підозра, що насправді їх може бути значно більше.
Мавпи
На вищий щабель, відразу після людей, дослідники поставили мавп. Недарма їх вважають нашими предками та найближчими родичами у тваринному світі. Втім, як з'ясувалось, не всім мавпам притаманний однаковий інтелект. Деякі види виявились розумнішими за інші. Зокрема, найкращі когнітивні риси показали примати - горили, шимпанзе, гібони і мавпи.
Ці представники тваринного світу не лише прекрасно розрізняють людську мову, але й можуть вступати у контакт із людиною. Зокрема, знаменита горила Коко, яка прожила 46 років, сприймала на слух близько двох тисяч англійських слів, а також сама уміла спілкуватись мовою жестів, правильно і доречно "вимовляючи" понад тисячу слів.
Коко також було притаманне мислення і навіть почуття гумору. Взагалі дослідники зі Стенфордського університету кажуть, що IQ цієї істоти становив від 70 до 95. Слід зауважити, що не кожен Homo sapiens може похвалитися таким коефіцієнтом інтелекту.
Дельфіни
Другими учені поставили у списку найрозумніших представників тваринного світу дельфінів. Ці морські істоти спілкуються між собою за допомогою 14 тисяч різних звукових сигналів. Для порівняння: середній представник людського роду у повсякденному життя використовує від 2 до 3 тисяч слів. А в декого словниковий запас, як в Елочки-людоїдки. Вона обходилась трьома десятками слів.
Крім того, дельфінам притаманна емпатія. Вони сумують за своїми померлими близькими і допомагають родичам, які опинились у скруті.
Собаки і коти
Далі, на третю-четверту позиці, учені поставили наших чотирилапих домашніх улюбленців – собак і котів. Причому науковці кажуть, що їхній інтелект приблизно однаковий. Наприклад, собаки розрізняють близько 250 людських слів і жестів. Тому вони чудово розуміють своїх господарів. Учені навіть виявили, що собаки здатні порівнювати величини і робити нескладні математичні підрахунки з однозначними цифрами у межах п'яти.
Завдяки своїй кмітливості собаки легко піддаються дресируванню на відміну від котів. Однак учені кажуть, що коти ненабагато поступаються собакам інтелектом. Щоправда, дресирувати їх значно складніше через їхній незалежний характер. Вони різні у своєму ставленні до людини. Якщо собаки самовіддано люблять людину, то коти, навпаки, дозволяють людям любити себе. Коти- чудові маніпулятори. Вони добре вивчають вдачу свого господаря і вміло використовують його слабкості собі на користь.
Нагадаємо, цьогорічного спекотного літа домашні улюбленці страждають від спеки не менше за людей. Ветеринари порадили, як вберегти їх від перегріву.