Today.ua

Україна посіла перше місце в світі за коефіцієнтом смертності населення

Україна цьогоріч посіла перше місце у світі за так званим коефіцієнтом смертності населення. Водночас за показником народжуваності наша країна також посідає крайню позицію. У цьому випадку – найнижчу. Це свідчить про глибоку демографічну кризу в нашій країні.

Рейтинг індикатора смертності населення опублікували на сайті ЦРУ.

Перш за все, слід пояснити, що означає коефіцієнт смертності населення. Якщо оцінювати за абсолютними цифрами смертності, то вони можуть не відтворювати демографічних тенденцій в тій чи іншій країні. Зрозуміло, що в країні з великою кількістю населення, показник смертності або народжуваності буде значно вищим, ніж у невеликих країнах.

Саме для цього запроваджено коефіцієнти народжуваності і смертності. Тобто кількість людей, які народились або померли у розрахунку на 1000 осіб.

Україна та прибалти - у трійці лідерів антирейтингу

Цей показник підраховують за рік, що минув, у середині року. Так от, саме за таким показником Україна посіла перше місце у світі. У нас коефіцієнт смертності становить 18,6. Причому ми йдемо з відчутним відривом від решти країн. Так, у Литві, яка посідає друге місце, коефіцієнт смертності становить 15,2.

А взагалі перша глобальна п'ятірка за коефіцієнтом смертності виглядає таким чином:

Тим часом, у РФ цей показник становить 14. Із таким коефіцієнтом ворожа країна опинилась на 9-му місці. Слідом за Росією на 10-й позиції йде Білорусь із коефіцієнтом смертності 13.

Якщо врахувати, що до рейтингу входять 229 країн світу, то можна уявити, наскільки у першої десятки розпачлива демографічна ситуація.

Наші найближчі сусіди поляки також посідають у цьому рейтингу доволі високе 14 місце.

Водночас найнижчий коефіцієнт смертності – у Катару. Там він становить 1,4. Разом з ним до п'ятірки країн із найнижчою смертністю входять ще чотири країни арабського світу.

На жаль, така висока смертність в Україні ніяк не компенсується народжуваністю. Адже в нас вона найнижча в світі – лише 6 новонароджених дітей на тисячу осіб.

Нагадаємо, в Україні утворилась демографічна прірва. Через це після війни доведеться масово заселяти країну мігрантами. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ