Українська влада чекає на дозвіл від США на застосування ракет ATACMS у Курській операції. Це дасть змогу ЗСУ вести активний обстріл російських аеродромів і не дати супротивнику повною мірою використовувати свою авіацію для стримування українського наступу.
Про це повідомляє The Washington Post, посилаючись на інформацію від радника українського президента, отриману на умовах анонімності.
У публікації йдеться, що наступ ЗСУ у Курській області був би значно активнішим, якби ЗСУ отримали дозвіл на застування американських ракет ATACMS для ударів по військових аеродромах РФ. Це дало би змогу скувати авіацію ворога, і таким чином забезпечило би українцям можливість ще далі посунутись углиб російської території, а також закріпити уже зайняті позиції.
"Українські офіційні особи звернулися до Вашингтона з проханням дозволити Силам оборони використовувати американські ракети великої дальності ATACMS для ураження аеродромів, які Росія використовує у відповідь на вторгнення. В разі схвалення, таке рішення може дозволити Києву протягом деякого часу утримувати частину Курської області", – йдеться у публікації.
Крім того, видання пише, що українські військові зуміли за три дні від початку операції захопити близько 100 квадратних кілометрів російської території і взяти тисячі полонених.
У тому числі зараз під контролем українських військових перебуває газовимірювальна станція Суджа, через яку російський газ йде до Європи. Втім, навряд чи українці мають на меті втручання в її роботу, зазначають у Washington Post. Адже, якби Україна хотіла завадити надходженню російського газу до ЄС, то могла би перекрити газовий вентиль і в себе.
Західні військові експерти досі не можуть дати однозначної відповіді, навіщо ЗСУ розпочали Курську операцію, та які цілі нею переслідують. Однак усі одностайні в думці, що операція була організована блискуче, і українські військові добилися такого успіху, на який мало хто очікував.
Нагадаємо, раніше ми писали, що ракети ATACMS можуть знищити Керченський міст, але ЗСУ можуть знайти їм більш корисне застосування.