Україна відновлює експорт електроенергії за кордон

Автор: Марченко Любов

Вже з неділі, 25 серпня, в Україні відновлять експорт електроенергії. Енергія, вироблена українськими електростанціями, піде в сусідні країни. Звісно, що для українців використання електроенергії обмежувати не будуть.

Україна відновлює експорт електроенергії за кордон - today.ua

Про це йдеться у повідомленні прес-служби компанії Укренерго.

В Україні трохи спала спека, і завдяки цьому енергоспоживання різко пішло донизу. Крім того, вийшов із планового ремонту ще один атомний енергоблок. Таким чином, в енергосистемі утворився надвишок потужності.

"Це зумовлює профіцит потужності в українській енергосистемі у денні години, коли активно працюють сонячні електростанції", — повідомляють в Укренерго.

Популярні зараз

Автогаз в Україні коштуватиме понад 40 грн за літр, - Сіренко

У Volkswagen Golf з'явилася нова дорога комплектація

Стилісти назвали головний колір осені 2024 року: як створити модний образ на кожен день

У МВС повідомили, як перереєструвати автомобіль після встановлення ГБО

За словами спеціалістів, профіцит потужності так само згубно впливає на енергосистему, як і дефіцит. Система має бути збалансованою. Тобто обсяг споживання має врівноважуватись обсягом виробітку електроенергії.

За таких умов може бути два виходи: або обмежити роботу сонячних електростанцій, або віддавати надлишок генерації, який виникає у денний час. Звісно, що в наших умовах, коли Україна у боргах, немов у шовках, просто обмежувати роботу СЕС було би марнотратством. Тому вирішено продавати надлишкову електроенергію. Її почнуть експортувати до сусідніх країн з неділі, 25 серпня.

Україна відновлює експорт електроенергії за кордон

"Зауважимо, що експорт буде відбуватись виключно в період профіциту – під час активної роботи сонячних електростанцій. У періоди максимального споживання, коли потужності в енергосистемі недостатньо, експорт електроенергії з України здійснюватися не буде", - наголосили в Укренерго.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

До речі, найбільша мрія енергетиків, яку ще ніхто не зміг втілити фундаментально – створення накопичувачів електроенергії, які мали б велику ємність і довго "тримали" заряд. На жаль, на сьогодні такого революційного рішення ще немає. Учені та інженери лише намагаються розв'язати цю проблему. Наразі передовою технологією є літій-іонні акумулятори, створені на основі рідкоземельного металу – літію.

Україна має у своїх надрах великі поклади літію, вартість яких оцінюють у трильйони доларів. Розробкою літієвих родовищ у нашій країні мають намір зайнятися США. Звісно, спільно з українцями. Про це, зокрема, вже не раз заявляв американский сенатор Ліндсі Грем, який нещодавно у черговий раз відвідав Київ.