Україна відновлює експорт електроенергії за кордон

Автор: Марченко Любов

Вже з неділі, 25 серпня, в Україні відновлять експорт електроенергії. Енергія, вироблена українськими електростанціями, піде в сусідні країни. Звісно, що для українців використання електроенергії обмежувати не будуть.

Україна відновлює експорт електроенергії за кордон - today.ua

Про це йдеться у повідомленні прес-служби компанії Укренерго.

В Україні трохи спала спека, і завдяки цьому енергоспоживання різко пішло донизу. Крім того, вийшов із планового ремонту ще один атомний енергоблок. Таким чином, в енергосистемі утворився надвишок потужності.

"Це зумовлює профіцит потужності в українській енергосистемі у денні години, коли активно працюють сонячні електростанції", — повідомляють в Укренерго.

Популярні зараз

Бензин в Україні до новорічних свят подорожчає на 4 грн

Зеленський зробив заяву про втрати ЗСУ у війні з Росією

Українців, які отримають “1000 грн Зеленського“ за кордоном, змусять повернути гроші

Зеленський готовий запросити Росію на другий Саміт миру

За словами спеціалістів, профіцит потужності так само згубно впливає на енергосистему, як і дефіцит. Система має бути збалансованою. Тобто обсяг споживання має врівноважуватись обсягом виробітку електроенергії.

За таких умов може бути два виходи: або обмежити роботу сонячних електростанцій, або віддавати надлишок генерації, який виникає у денний час. Звісно, що в наших умовах, коли Україна у боргах, немов у шовках, просто обмежувати роботу СЕС було би марнотратством. Тому вирішено продавати надлишкову електроенергію. Її почнуть експортувати до сусідніх країн з неділі, 25 серпня.

Україна відновлює експорт електроенергії за кордон

"Зауважимо, що експорт буде відбуватись виключно в період профіциту – під час активної роботи сонячних електростанцій. У періоди максимального споживання, коли потужності в енергосистемі недостатньо, експорт електроенергії з України здійснюватися не буде", - наголосили в Укренерго.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

До речі, найбільша мрія енергетиків, яку ще ніхто не зміг втілити фундаментально – створення накопичувачів електроенергії, які мали б велику ємність і довго "тримали" заряд. На жаль, на сьогодні такого революційного рішення ще немає. Учені та інженери лише намагаються розв'язати цю проблему. Наразі передовою технологією є літій-іонні акумулятори, створені на основі рідкоземельного металу – літію.

Україна має у своїх надрах великі поклади літію, вартість яких оцінюють у трильйони доларів. Розробкою літієвих родовищ у нашій країні мають намір зайнятися США. Звісно, спільно з українцями. Про це, зокрема, вже не раз заявляв американский сенатор Ліндсі Грем, який нещодавно у черговий раз відвідав Київ.

Головне