Україною поширюється небезпечне захворювання, яке переноситься комарами. На щастя, воно не передається від людини до людини. Але збудник хвороби переноситься комарами, які можуть інфікувати здорову живу істоту після того як вкусили інфіковану. У Києві вже зафіксовано три летальні випадки цієї недуги.
Про це розповіли у Київській міській державній адміністрації.
Йдеться про гарячку Західного Нілу. Так, лише до Київської Свято-Михайлівської клінічної лікарні упродовж трьох літніх місяців (з 1 червня 2024 року по останні числа серпня) було госпіталізовано 17 пацієнтів, яким підтвердили це захворювання. На жаль, трьох із них, незважаючи на зусилля лікарів, врятувати не вдалося. У них хвороба скінчилася летально через ускладнення.
Про це повідомила директорка столичного Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Щодо гендерного складу хворих, які потрапили до лікарні - великої різниці немає. Серед них було 10 чоловіків і 7 жінок. В Україні це захворювання віднесене до І групи особливо небезпечних. А за стандартами, які затверджені ВООЗ, його відносять до IV групи ризику.
Головним носієм цього захворювання є перелітні птахи. А переноситься недуга комарами, які спочатку кусають інфіковану істоту, а потім разом з укусом передають збудник захворювання іншій живій істоті, зокрема, людині.
Перші симптоми хвороби в усіх схожі, а наслідки можуть бути різними
У людини інкубаційний період цього захворювання триває від 1 до 7 днів. Далі після нього починається різке загострення. Спочатку людина відчуває озноб, і в неї різко підвищується температура тіла. Крім того, це супроводжується різким болем у горлі та м'язах, болем у суглобах і спині. Людина почувається дуже ослабленою, і все це супроводжується ще й загальною інтоксикацією організму (блювотою та діареєю).
Зазвичай така стадія гарячки може тривати від 2 до 6 днів. Далі починається поступове одужання. При цьому у деяких хворих можуть бути шкірні висипи, а також збільшення печінки та селезінки.
У найбільш несприятливих випадках можуть розвинутись ускладнення у вигляді менінгіту та енцефаліту. Проявом таких ускладнень є дуже сильний головний біль, підвищення температури і сплутана свідомість. У хворих також нерідко виникають судоми та паралічі. Наслідки таких ускладнень, на жаль, можуть бути летальними. Саме так вийшло із тими трьома пацієнтами, яких не вдалося врятувати.
У медицини немає конкретних препаратів від цього захворювання. Лікування проводять симптоматичне. Українцям радять не лікуватися самим, якщо захворювання розвивається і не проходить, а звертатись по допомогу до лікарів.
"При перших його ознаках звертайтеся до лікаря та лікуйтеся під наглядом фахівця, повідомляючи йому про всі зміни свого стану. А щоб мінімізувати ризики саме гарячки Західного Нілу, встановіть удома москітні сітки, використовуйте репеленти, на прогулянку (особливо до парків і лісових зон відпочинку) одягайте речі, що максимально прикривають тіло. Зі зниженням температури повітря та зникненням комарів небезпека гарячки знижується майже до нуля", - поінформувала Валентина Гінзбург.
На щастя, люди, інфіковані такою гарячкою, не становлять небезпеки для оточення, Якщо, звісно, вони нікого не будуть кусати.
Нагадаємо, вакцина від коронавірусу Pfizer виявилась смертельно небезпечною для деяких людей.