Today.ua

Українські біженці у Німеччині втрачають грошову допомогу: названо причини

Українські біженці працездатного віку отримують у Німеччині виплати з безробіття. Їх розмір такий же, як і для громадян ФРН. Але є певні правила, порушення яких призведе до скорочення або скасування допомоги.

У Німеччині право на соціальні виплати мають місцеві жителі та мігранти з доходом нижчим за прожитковий мінімум.  Йдеться про так званий громадянський дохід – Bürgergeld, який виплачує Центр зайнятості (Джобцентр).

Для отримання фіксованих сум, слід дотримуватися певних умов. Порушення вимог підвищує ризик втратити виплати.

Якщо українські біженці відмовляться відвідувати інтеграційні курси, семінарів із працевлаштування або від запропонованої вакансії, грошову допомогу зменшать на:

Якщо після першого порушення вимог воно не повториться, подальшого покарання не буде і санкцій можна уникнути.

Максимальне зниження виплат для громадян Німеччини та біженців – 30%.  Якщо вони без поважної причини звільниться з роботи, виплати можуть скоротити на 30% строком на три місяці.

У випадку якщо громадянин надасть фіктивну інформацію про майно та доходи, потрібно буде повернути виплачені кошти – цього вимагатиме соціальна служба. На порушників накладуть штрафи. Навмисне приховування даних можуть визнати шахрайством у великих розмірах. Зловмисників покарають позбавленням волі на п'ять років.

Минулого року грошову допомогу Bürgergeld у Німеччині нараховувати 707,8 тисячі наших співвітчизників, які отримали у ФРН тимчасовий захист. Враховується сімейний стан претендента на фінансову підтримку. Цьогоріч мова йде про наступні суми:самотні особи/самотні батьки – 563 євро;

До прикладу, сім'я з матері та двох дітей віком 6 та 14 років, отримує 1424 євро. Центр зайнятості надає додатково 750-850 євро на людину, щоб вона мала змогу сплатити за оренду житла.

Раніше стало відомо, що Німеччина виплатить грошову допомогу українцям, які проживають у трьох областях. Йдеться як про місцеве населення, так і про переселенців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ