Today.ua

Українці ризикують втратити пенсію за три місяці: коли потрібно подавати заяву на виплати

Українці ризикують втратити пенсію за три місяці, якщо невчасно звернуться за оформленням виплат. Як правильно подавати заяву на нарахування коштів, повідомив аналітик Сергій Коробкін.

Багатьох людей передпенсійного віку цікавить, коли краще оформлювати пенсію. За словами Коробкіна, законодавство передбачає призначення з дня, наступного за днем досягнення пенсійного віку. Відповідну заяву слід подавати до ПФУ не пізніше трьох місяців після виповнення 60 років (або іншого віку за умови пільгової пенсії).

Якщо заяву на призначення пенсії буде подано пізніше зазначеного строку, виплати нараховуватимуться з тієї дати, коли ПФУ отримає звернення громадянина. Таким чином, можна втратити пенсію за три  або навіть більше місяців.

Якщо українець вчасно подав документи, йому проведуть нарахування з моменту отримання права на виплати від держави. Наприклад, якщо громадянин святкує день народження у грудні чи листопаді, йому слід звернутися за оформленням пенсії у січні. Буде враховано вищу середню заробітну плату за попередні роки. Нагадаємо, що практично щороку з 1 січня рівень мінімальної заробітної плати та пенсії зростає.

Куди звертатися за призначенням пенсії

Пенсійні виплати можна оформити:

Українці, які перебувають за кордоном, можуть поштою надіслати заяву на оформлення пенсії. Така послуга доступна нашим громадянам у зв'язку із повномасштабною війною. Відомо, що багато хто виїхав до інших країн та з певних причин не може повернутися додому.

Майбутні пенсіонери на окупованих територіях також можуть оформити пенсію онлайн-способом. Однак слід пам'ятати про складнощі з отриманням банківської картки та готівки.

Якщо громадянин вчасно не звернувся за призначенням пенсії, у майбутньому його виплата зросте. За кожний місяць, протягом якого українець продовжує працювати, розмір пенсії підвищиться на 0,5%. За умови продовження праці понад п'ять років, виплата збільшиться на 0,75% на місяць.

Раніше повідомлялося про розміри заробітних плат та пенсій українських суддів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ