Месенджер Telegram може зникнути у країнах, які намагаються жорстко втручатися в його роботу. Керівництво популярної інтернет-платформи намагається знайти баланс між конфіденційністю спілкування і громадською безпекою. Та якщо такого балансу не вдається досягти, то команда Павла Дурова зі своїм месенджером воліє покинути таку країну.
Про це засновник Telegram повідомив в особистому акаунті своєї соцмережі.
Павло Дуров вважає підозри на свою адресу, які пред'явили слідчі органи ФранціЇ, абсолютно необґрунтованими. Він переконаний, що звинувачувати власника інтернет-платформи за злочини, які, ймовірно, скоєні на цій платформі третіми особами, не зовсім обґрунтовано. Тому Павло Дуров здивований звинуваченням на свою адресу за злочини, до яких він абсолютно непричетний.
"Використання законів епохи до смартфонів для звинувачення генерального директора у злочинах, скоєних третіми особами на платформі, якою він керує, є хибним підходом", - пише Дуров.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Водночас він визнає, як непросто досягти бажаного балансу між конфіденційністю спілкування користувачів, яку Telegram обрав за наріжний камінь свого існування, і вимогами безпеки. Причому у різних країнах ці вимоги різні, а отже, пристосувати месенджер до цієї строкатої палітри обмежень дуже непросто. Тим більше, що у багатьох урядів немає чітких критеріїв, де закінчуються вимоги безпеки і починається цензура та переслідування за інакомислення.
Компанії Дурова простіше піти з країни, ніж відмовитися від своїх принципів
"Якщо такого балансу досягти не вдається, то керівництво Telegram вважає за доцільніше покинути таку країну разом зі своїм месенджером", - каже Дуров.
Він також зауважує, що їм вже не раз доводилося робити такий вибір. Зокрема, так було із РФ, коли російські спецслужби зажадали, щоб Telegram дав їм можливість стежити за публікаціями. Так було і в Ірані, коли тамтешня влада захотіла отримати доступ до каналів опозиції.
"Ми готові залишити ринки, які несумісні з нашими принципами, тому що ми робимо це не заради грошей. Нами керує намір нести добро та захищати основні права людей, особливо у місцях, де ці права порушуються", - наголосив власник інтернет-платформи.
Оскільки українська влада також уже не раз ремствувала на неможливість контролювати публікації в Telegram, то можна припустити, що Дуров вирішить припинити роботу свого месенджера і в Україні.
Тим часом, як стало відомо, Telegram усе ж почне модерувати приватні чати. Користувачі месенджера матимуть змогу повідомляти модераторам про незаконний контент, який з'являється у приватних групах. Раніше у Telegram ігнорували такі звернення, але тепер це можна буде зробити через кнопку "Поскаржитися".
Нагадаємо, Павла Дурова затримала французька поліція 24 серпня у паризькому аеропорту Ле-Бурже, куди він прилетів приватним рейсом.