Українців, які зберігають у себе на обійсті дрова без відповідних документів щодо їхнього походження, каратимуть штрафом або навіть тюремним строком. Можна отримати до 7 років позбавлення волі, якщо у вас на подвір'ї зберігається великий обсяг дров, і ви не маєте документів, які б підтверджували легальне походження цієї деревини.
Відповідний закон №9665 був проголосований Верховною Радою і зараз чекає лише на підпис президента.
У такий спосіб українські законотворці вирішили боротися з незаконним вирубування дерев та чагарників. Не можеш підтвердити походження дров – отже, вони тобі дісталися незаконним шляхом. І за це доведеться нести відповідальність.
Відповідальність передбачена законом як адміністративна, так і кримінальна. Якщо вартість дров, які зберігаються на обійсті, не перевищує 30 тисяч гривень, то покарають адміністративно. Та щоб сума штрафу нікому малою не здалася, вона сягатиме 34 тисяч гривень.
Якщо ж вартість дров перевищує 30 тисяч, то за таке вже доведеться відповідати за кримінальною статтею. Покарання, яке чекає на власника дров, що не має документів – від 5 до 7 років позбавлення волі.
Можуть покарати навіть за дерево, зрубане у власному саду
Поки що (поки закон не підписав президент) в Україні існує Кримінальна відповідальність за незаконну вирубку лісу. Але тепер цю статтю в законі замінено. Тепер доведеться відповідати не лише за вирубування дерев у лісі, але й за те, що було вирубано у будь-якому місці.
Зважаючи на те, що багато селян зрубують дерева та заготовляють дрова прямо на власному обійсті, майже всі вони тепер можуть бути "записані" у кримінальні злочинці. Адже ніяких документів щодо походження цієї деревини у них немає і бути не може.
Особливо небезпечним кримінальним елементом можуть стати самотні пенсіонери похилого віку, яким уже несила навіть заготовляти деревину на власному обійсті. Зазвичай вони просять когось із молодших односельців, аби ті їм привезли дрова. Звісно, вони розплачуються за ті привезені тріски із власної пенсії, але документів щодо походження дров їм ніхто не надає.
Втім, ув'язнювати їх навряд чи хтось стане, а от призначити стареньким штраф у держави може вистачити цинізму. Отже, у правників та у самих селян залишається єдина надія, що президент не підпише цей закон і не дасть йому ходу.
До речі, цей закон поки що не стосуватиметься жителів прифронтових територій. Їм дозволили самим безкоштовно заготовляти дрова для опалення своїх домівок.