В Україні очікується ще одна біда – стало відомо про високу ймовірність потужного землетрусу. Громадян попередили про небезпеку.
Сейсмологи зазначили, що йдеться про землетрус силою 7-7,5 бала. Він найближчими роками очікується у сейсмоактивній зоні Вранча у Румунії. Зона дії може охопити усю територію України.
Вказано, що глибокофокусні землетруси виникають у цій зоні на глибинах від 140 до 180 км, де розряджається величезна кількість енергії. Вона у вигляді землетрусу розповсюдиться практично на всю Україну. Тому певна небезпека є, тому що чим довше накопичується енергія, тим сильнішим може виявитися землетрус.
Директор Інституту геофізики імені Субботіна НАН України Олександр Кендзера повідомив, що ефект землетрусу вимірюється у балах на земній поверхні, а його магнітуда – пропорційна кількість енергії, що виділяється безпосередньо у його вогнищі. Вказано, що небезпека від нього існує на південному заході Одеської області.
Популярні зараз
Деяким українським пенсіонерам виплатять 2500 грн на медикаменти: названо умови
Верховна Рада ухвалила перейменування понад 300 міст та сіл України
Павло Зібров показав рідкісне фото з дружиною з нагоди 30-ї річниці вінчання
Мінреінтеграції: українці у восьми областях можуть отримати грошову допомогу до 36 тис. грн
"Люди можуть відчувати його достатньо суттєво. Дещо менші за силою поштовхи можуть бути біля кордону на півдні та заході України", – пояснив Кендзера.
Зазначено, що усі інші землетруси, осередки яких розташовані в Україні, не мають такої значної потужності. Вони не несуть загрози для населення та об’єктів: атомних електростанцій, естакад, мостів та інших важливих споруд. Крім землетрусів у зоні Вранча та землетрусів у Чорному морі й на території Криму, інші не є небезпечними.
За словами Олександра Кендзери, минулого століття потужні землетруси у зоні Вранча відбувалися регулярно, кожні 15-30 місяців. Але зараз їх уже давно немає. Т
"Тому очевидно, що є сенс говорити про ймовірність землетрусу такої інтенсивності – з магнітудою 7-7,5 бала. Але вони небезпеки для наших важливих інфраструктурних об’єктів не становлять", – наголосив аналітик.
Наголошено, що вчені не можуть точно спрогнозувати такі явища природи. Нереально визначити точний час та силу поштовхів. Кожен може бути повністю безпечним, а може "дістатися до Москви".
Науковець закликав серйозно ставитися до землетрусів, завчасно перевіряти споруди та житлові будинки на сейсмостійкість.
Раніше повідомлялося про потужні магнітні бурі, які очікуються у серпні: названо небезпечні дати, коли здоров'я людей може похитнутися.