Українців попередили про складну зиму – за словами директора Центру досліджень енергетики Олександра Харченко світла у містах може не бути по 16 годин на добу. Найважча ситуація очікується у Києві, Харкові та Одесі. Громадян, які проживають в обласних центрах, закликали забезпечити собі запас води та їжі, якого вистачить щонайменше на три дні.
Росіяни продовжують обстрілювати як об'єкти критичної інфраструктури, так і житлові будинки. Жителі Україні можуть зіткнутися з довготривалими обмеженнями електропостачання. І до них потрібно бути готовими.
У Київській міській держадміністрації (КМДА) повідомили, що важливо мати вдома їжу, яка не псуватиметься без холодильника. Йдеться про:
- в'ялене та сушене м'ясо;
- рибні, м'ясні та овочеві консерви;
- печиво, хлібці, сухарі;
- сублімовані продукти (каші, супи, вермішель швидкого приготування);
- горіхи, сухофрукти;
- енергетичні батончики;
- цукерки, шоколад.
Також потрібно зробити запас питної та технічної води. Вказано, що на дорослого треба 3 л питної води, а на приготування їжі та забезпечення гігієни – ще 10-12 літрів.
Важливо мати найнеобхідніші технічні засоби, які допоможуть пережити можливий блекаут:
- FM-радіо на батарейках – мобільний зв'язок та інтернет можуть будь-якої миті зникнути;
- ліхтарики, лампи на акумуляторах чи батарейках, свічки та сірники;
- медикаменти;
- пальник на сухому спирті або з газовим балоном;
- світловідбиваючі стрічки на рукави, рюкзак чи сумку.
Варто подбати про пожежну безпеку: купити домашній вогнегасник й тримати його поблизу.
Що стосується автономних джерел живлення, то у приватних будинках є сенс встановити генератори. Але у багатоповерхівках їх використовувати не можна. Тому альтернативою для квартир є невеликі зарядні станції, які забезпечать електроживлення певної техніки – залежно від потужності.
Нагадаємо про головком ЗСУ Олександр Сирський зробив заяву про майбутні удари по російській території – важливо лише отримати дозвіл на далекобійні атаки.