Деякі українці можуть втратити свої банківські вклади у разі банкрутства фінустанови, в якій вони зберігали свої заощадження. Є певні умови, за яких банк може не повертати громадянам вклади. Та все ж, у вкладників є шанс їх повернути, проте лише за умови, що вони чітко дотримаються процедури повернення.
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) нагадав, що є ціла низка випадків, коли банк не відшкодовує коштів.
Зокрема, йдеться про такі випадки:
- Якщо це вклад компанії, а не приватної особи.
- Якщо сума вкладу менша за 10 гривень.
- Якщо вклад був не у грошах, а в золоті або інших металах, його також не відшкодують.
- Якщо вклад було зроблено на спеціальних акційних умовах, причому такі умови пропонувалися не всім, також на компенсацію розраховувати не варто.
- Якщо гроші були передані банку для інвестування, наприклад, на фондовому ринку, це не вважається вкладом, і відповідно ФГВФО їх не відшкодовує.
- Якщо вклад використовувався як застава для кредиту.
- Якщо вклад було зроблено в цінних паперах, то його також не відшкодують, бо цінні папери не підпадають під захист фонду.
Але навіть за перелічених умов у клієнта банку усе ж є шанс повернути свої гроші.
Але треба не проґавити строки і чітко дотриматись процедури повернення. Для цього у вкладника є 30 днів після тієї дати, як буде оголошено неплатоспроможність банку та розпочнеться процес його ліквідації. Зазвичай оголошення про банкрутство фінансової установи публікують на сайті ФГВФО, а також у двох офіційних часописах - "Голос України" та "Урядовий кур’єр".
Упродовж 30 днів від тієї дати треба заявити свої вимоги до банку. При цьому клієнт має пам'ятати, що від ФГВФО він може отримати тільки до 200 тисяч гривень. Але ще також є можливість отримати свою частку вкладу від продажу майна збанкрутілого банку.
Нагадаємо, водночас приватним особам і ФОПам, у разі банкрутства їхнього банку, грошові депозити мають відшкодувати повністю.