Українцям обіцяють зниження тарифів на електроенергію: подробиць ще немає, але приблизні строки вже відомі

Автор: Марченко Любов

В Україні можна буде знизити тарифи на електроенергію. Це стане можливим після добудови двох енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції. Введення в дію двох нових енергоблоків дасть змогу суттєво збільшити обсяг генерації. До того ж, на сьогодні для України це найбільш безпечний вид виробітку електроенергії.

Українцям обіцяють зниження тарифів на електроенергію: подробиць ще немає, але приблизні строки вже відомі - today.ua

Такі тези озвучив під час свого виступу у парламенті нардеп Сергій Нагорняк.

Як показали ракетні атаки агресора на українську енергосистему, на сьогодні саме атомна енергетика – найбільш безпечна та має найбільші перспективи в Україні. Обстрілюючи та знищуючи одну електростанцію за одною, ворог усе ж не наважується бити прямою наводкою по атомних енергоблоках. Адже "мирний атом", що може вийти з-під контролю, не обиратиме, куди йому летіти з радіоактивною хмарою.  

Через це на сьогодні саме збільшення обсягу атомної генерації може стати для України порятунком від блекаутів. Та навіть більше, введення в енергосистему двох додаткових атомних енергоблоків допоможе значною мірою подолати дефіцит електроенергії. А об'єкти відновлювальної енергетики, які паралельно будуватимуться в Україні, додадуть енергосистемі маневровості.

Популярні зараз

Кейт Міддлтон провела першу офіційну зустріч після завершення хіміотерапії

Зарплата у Польщі: названо воєводства з найнижчими окладами по країні

Українським біженцям назвали країни Європи з найвищими зарплатами

Деяким українським пенсіонерам виплатять 2500 грн на медикаменти: названо умови

Усе це в комплексі дозволить у майбутньому знизити тарифи на електроенергію як для бізнесу, так і, ймовірно, для населення.

"Коли в країні є певний дефіцит генерації, відповідно ціна на електроенергію зростає. Добудова нових блоків дозволить уникнути цього дефіциту і знизити ціну", – зазначив Сергій Нагорняк.

За словами нардепа, вже найближчим часом Верховна Рада має продовжити розгляд законопроекту про добудову 3 і 4 енергоблоків ХАЕС. Йдеться саме про добудову, адже початок будівництву цих енергоблоків було покладено ще пару десятиліть тому. Однак процес загальмувався на багато років через впроваджений тоді мораторій на будівництво нових атомних енергоблоків.  

Згодом мораторій було скасовано, однак в України вистачило грошей лише на добудову другого енергоблоку ХАЕС. А тепер, після масштабного нищення ворогом української енергосистеми, усім стало очевидно: нас врятує від темряви лише розвиток атомної енергетики.

Українцям обіцяють зниження тарифів на електроенергію: подробиць ще немає, але приблизні строки вже відомі

Власне, на цьому наголошують і американські куратори. Так, спеціальна представниця США Пенні Пріцкер під час свого недавнього візиту до Києва заявила, що будівництво нових атомних енергоблоків дасть змогу Україні позбутись дефіциту електроенергії.

Влада планує побудувати два енергоблоки упродовж 4-5 років

Енергоблок №3 планують добудувати упродовж найближчих трьох років. А згодом 4-й енергоблок хочуть ввести в експлуатацію ще за рік-півтора. Тобто загалом мають намір ввести в дію два нові енергоблоки за 5 років.

"Ми будемо переконувати колег зібрати необхідну кількість голосів для підтримки цього рішення, щоб дати поштовх економіці та забезпечити роботою працівників атомних станцій, особливо в умовах війни", – наголосив нардеп.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Передбачається, що сумарно два нові енергоблоки збільшать обсяг електрогенерації на 2,2 ГВт. А це – дуже суттєве доповнення для нашої енергосистеми.

Нагадаємо, згодом на ХАЕС мають намір побудувати ще й 5-й та 6-й енергоблоки. В їхні побудові братиме участь американська компанія Westinghouse.