Українцям обмежили використання Telegram. Його тепер заборонено застосовувати військовослужбовцям, держслужбовцям та працівникам підприємств критичної інфраструктури. Водночас і для них не буде абсолютної заборони на використання цього месенджера, але його доведеться видалити зі службових девайсів.
Про це повідомила РНБО за результатами засідання Національного координаційного центру кібербезпеки (НКЦК) – ключового органу координації та контролю у сфері кібербезпеки.
За словами Секретаря РНБО України Олександра Литвиненка, зараз під час повномасштабної війни месенджер, власником і розпорядником якого є мільярдер Павло Дуров, становить реальну загрозу національній безпеці України.
Його підтримав начальник ГУР Міноборони України Кирило Буданов. За словами Буданова, листування у Telegram нині стало небезпечним з точки зору конфіденційності інформації. У ГУР є неспростовні докази, що російські спецслужби мають доступ до особистого листування користувачів Telegram. А отже, секретні дані, які містить таке листування, можуть стати надбанням ворога і можуть бути використані у війні проти України. Через це у ГУР вважають, що використання Telegram у службовому листуванні слід обмежити.
Популярні зараз
Сирський та Умєров звернулися до українців, які приєдналися до оборони держави
Російські військовополонені поскаржилися на їжу в Україні: “Хочеться домашнього салату Олів'є“
"Я завжди виступав і виступаю за свободу слова, але питання Telegram – це питання не свободи слова, це питання національної безпеки", – наголосив Буданов.
Telegram видалять з усіх службових пристроїв
Отже вердиктом засідання, в якому взяли участь керівники усіх силових відомств України, а також керівники Нацбанку, Мінцифри, регуляторних органів у сфері електронних комунікацій і деякі народні депутати України, стало обмеження використання Telegram.
Адже, на думку учасників засідання, Telegram – це не тільки потужна ідеологічна зброя, яку застосовує ворог, а ще й джерело, що використовується агресором для розповсюдження шкідливих програм, встановлення геолокації користувачів, а також коригування ракетних ударів.
"З метою мінімізації цих загроз було прийнято рішення щодо заборони встановлення та використання Telegram на службових пристроях працівників органів державної влади, військовослужбовців, працівників сектору безпеки і оборони, а також підприємств – операторів критичної інфраструктури", - йдеться у повідомленні.
Отже цим месенджером не можна буде користуватися зі службових пристроїв. Водночас щодо особистих девайсів заборони немає. Крім того, не всі працівники зазначених категорій не матимуть права на службове використання опального месенджера.
"Виняток становитимуть лише ті особи, для яких використання цього месенджера є частиною службових обов'язків", -уточнили в інформації НКЦК.
До речі, свої профілі у Telegram зазначені відомства встигли видалити ще до оприлюднення цієї новини.
Нагадаємо, засновник Telegram Павло Дуров запевняє, що його ресурс неухильно дотримується правил конфіденційності спілкування і нікому не дає доступу до переписки у ньому. Через це Дуров готовий навіть піти зі своїм месенджером з якоїсь країни, аби не поступатися принципами, які правлять за наріжний камінь існування його ресурсу.