Українцям, які працювали в Польщі, дали змогу отримувати польську пенсію

Автор: Марченко Любов

Українці, які проживають у Польщі, а також працювали в цій країні, мають змогу отримувати польську пенсію. Якщо польського стажу бракує для отримання пенсії, то їм врахують і стаж роботи в Україні. А пенсія складатиметься із двох частин – української та польської.

Українцям, які працювали в Польщі, дали змогу отримувати польську пенсію - today.ua

Українці мають змогу отримувати польську пенсію завдяки укладеній між нашими країнами угоді про соціальне забезпечення, пише Visit Ukraine.

Таким чином, українці, які проживають у Польщі, мають змогу отримувати пенсію за свою працю в обох країнах. 

Для того, щоб отримувати польську пенсію, треба відповідати двом необхідним умовам:

Популярні зараз

Материки Землі поволі наближаються один до одного: учені прогнозують зіткнення із велетенським катаклізмами

Сирський та Умєров звернулися до українців, які приєдналися до оборони держави

Російські військовополонені поскаржилися на їжу в Україні: “Хочеться домашнього салату Олів'є“

В одній із областей України рекордно зросли ціни на землю

  • досягти пенсійного віку. У Польщі він становить 60 років для жінок та 65 років для чоловіків;
  • мати хоча б мінімальну кількість років страхового стажу. У Польщі вимоги за стажем м'якші, ніж в Україні. Якщо в Україні з наступного року для отримання пенсії треба буде щонайменше 32 роки стажу, то в Польщі вистачить 20 років для жінок і 25 для чоловіків.

Українцям, які працювали в Польщі, дали змогу отримувати польську пенсію

Щодо стажу є ще кілька важливих моментів. Відповідно до польських законів, може бути й менше стажу ніж 20/25 років, але тоді нараховану пенсію зменшать пропорційно до цього меншого стажу. Та якщо в людини є, крім польського, ще й український стаж, то при виході на пенсію в Польщі цей стаж зарахують.

Як розраховують польську пенсію

Якщо польського стажу роботи для призначення мінімальної польської пенсії недостатньо, то беруть і український стаж. Відповідно, пенсія складатиметься з двох частин – української та польської. Наприклад, чоловік здобув 15 років стажу в Україні і ще 10 у Польщі. Тоді за 15 років стажу йому нарахують частину української пенсії, а за 10 років – частину польської. Тобто він матиме 10/25 (або 2/5) від повної польської пенсії і 3/5 від української.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Причому обидві пенсії можна буде отримувати на один рахунок. Але, звісно, увесь страховий стаж, що український, що польський, треба буде підтвердити документально.

Нагадаємо, багатьом українцям держава виплачуватиме, крім пенсії, щомісячну допомогу. У ПФУ розповіли, як її можна розрахувати.