Today.ua

Українцям взимку загрожує комунальна катастрофа, якої не було з часів Другої світової війни, – FT

В Україні можливе значне погіршення ситуації у комунальній сфері. Громадянам загрожує комунальна катастрофа, для уникнення якої потрібно посилити безпрецедентні зусилля з матеріально-технічного забезпечення та допомоги.

Про це заявила єврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон. Причина – у важкому становищі вітчизняної енергосистеми, яку відновлюють після масованих атак російських окупантів.

Зазначено, що відсутність електрики призведе до обмеження водопостачання, каналізації та опалення. Якщо мережі не працюватимуть, і мешканцям багатоповерхівок буде вкрай важко.

"Наступна зима, швидше за все, випробує стійкість українського народу так, як це не було на європейському континенті з часів Другої світової війни. У морозні зимові температури деякі місця в Україні можуть просто стати непридатними для життя. Найбільше постраждають люди похилого віку, діти та незахищені верстви населення", - попередила Сімсон.

Нагадаємо, що в Укренерго заявили про продовження робіт на об'єктах критичної інфраструктури – як аварійних, так і планових.

За словами єврокомісарки, ЄС разом з міжнародними партнерами всіляко підтримує Україну, але потрібно зробити набагато більше.

"Щоб уникнути гуманітарної катастрофи в Україні, нам потрібно зараз активізувати безпрецедентні зусилля з матеріально-технічного забезпечення та допомоги", - підкреслила Кадрі Сімсон.

Чиновниця закликала да активних дій у шести регіонах України. Вона наголосила, що об'єкти електро- та теплогенерації за можливості мають бути відремонтовані та відновлені. Також слід якнайшвидше передати Україні невеликі децентралізовані генератори та ввести їх в експлуатацію.

Сімсон також вважає, що сонячні фотоелектричні системи на дахах потрібно розгорнути якнайшвидше. Це дозволить забезпечити електроенергією житлові будинки, громадські установи, школи та лікарні. Тому що децентралізована генерація електроенергії менш вразлива перед російськими атаками.

Максимальний обсяг електроенергії, що можна експортувати в Україну з Європи, поступово має збільшитися. Потрібно розширити пропускну спроможність на кордонах. Також варто посилити протиповітряну оборону навколо критично важливих установок та пасивний захист енергетичної інфраструктури.

Раніше повідомлялося, що за оптимістичного сценарію відключення електроенергії взимку триватимуть по 5-6 годин на добу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ