Today.ua

Уряд дав дозвіл деяким компаніям на стовідсоткове бронювання від мобілізації усього персоналу

Мобільні оператори, а також великі інтернет-провайдери отримали право на бронювання від мобілізації усіх працівників. Тобто у них тепер підлягатимуть відстрочці від призову 100% персоналу.

Таке рішення ухвалив Кабмін. Уряд вніс зміни до постанови № 76, відповідно до яких великі компанії такого профілю матимуть право на бронювання усіх працівників. Про це йдеться у повідомленні пресслужби Мінцифри.

В інформації, зокрема, йдеться, що під час війни, як ніколи, потрібен якісний зв'язок. Отже у випадку пошкодження інфраструктури, що забезпечує зв'язок, аварійні бригади, сформовані зі спеціалістів цих компаній, повинні терміново приступати до ліквідації наслідків пошкодження. Склад цих бригад має бути заздалегідь сформованим, а також забезпеченим усім необхідним обладнанням.

Такі компанії повинні мати місячний дохід не менший за:

"Підприємствам необхідно отримати статус критичності за вказаними критеріями. А працівники, яких подають до списків на бронювання, мають працювати в штаті компанії на повну зайнятість не менш ніж 3 місяці", — повідомляє Мінцифри.

Право на бронювання персоналу також матимуть і провайдери з меншим доходом

Якщо інтернет-провайдери мають статус критичності, однак їхній дохід не перевищує 20 млн грн на місяць, то їм можуть дати право на бронювання понад 50% технічного персоналу.

Однак такий дозвіл вони отримають за умови, що в них будуть заздалегідь сформовані аварійні бригади, які зможуть оперативно ліквідувати несправність мережі та обслужити клієнтів. У розпорядженні цих бригад має бути транспорт, а також усе необхідне обладнання для відновлення та забезпечення зв'язку після пошкоджень і під час знеструмлення.

Крім того, є ще одна умова для таких провайдеров. Вони повинні надавати послуги зв'язку на територіях наступних областей: Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської, а також у Києві.

Нагадаємо, невеликим інтернет-провайдерам мають намір замінити спрощене оподаткування на загальне. Експерти вважають, що це призведе до різкого подорожчання їхніх послуг і відтак до їхнього закриття.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ