В Україні можуть запровадити замість прожиткового мінімуму інший базовий стандарт: як зміняться соцвиплати громадянам

Автор: Марченко Любов

Офіційний прожитковий мінімум в Україні давно не відповідає реальному. Навіть за найскромнішими підрахунками Мінсоцполітики реальний ПМ втричі вищий. Через це у владі мають намір впровадити на заміну прожитковому мінімуму інший соціальний стандарт, на основі якого будуть розраховувати багато виплат. Втім, на соцвиплати українцям це ніяк не вплине.

В Україні можуть запровадити замість прожиткового мінімуму інший базовий стандарт: як зміняться соцвиплати громадянам - today.ua

Про це розповіла в інтерв'ю виданню Іnterfax-Україна голова бюджетного комітету ВР Роксолана Підласа.

За словами Підласої, нинішній офіційний прожитковий мінімум, який закладається до бюджету, давно втратив свій реальний зміст. Він становить близько 3 тисяч гривень. На такі гроші сьогодні в Україні не прожити, та й просто вижити майже неможливо. Відповідно до підрахунків Мінсоцполітики, реальний ПМ на сьогодні, принаймні, утричі більший.

"Це викликає дуже багато негативу до держави, коли ми в офіційних документах стверджуємо, що людина може прожити на 3 тисячі гривень, тоді як Міністерство соціальної політики розраховує реальний мінімум на рівні 9 тисяч", – пояснила Підласа.

Популярні зараз

У МВС пояснили, у чому різниця між державною та тимчасовою реєстрацією автомобілів

В Україні заговорили про нове підвищення податків та зборів

У ТЦК розповіли, скільки може тривати адміністративне затримання поліцією в рамках мобілізації

В Україні у 2025 році можуть зупинити всі виплати, залишивши лише на оборону

Отже прожитковий мінімум мав би становити, щонайменше, 9 тисяч гривень. Але в бюджет таку цифру закладати не можна, оскільки саме до цього показника прив'язано багато виплат. І, звісно, це автоматично призвело би до потроєння цих виплат та до потрійного навантаження на державну скарбницю.

В Україні можуть запровадити замість прожиткового мінімуму інший базовий стандарт: як зміняться соцвиплати громадянам

Через це Підласа вважає, що треба відмовитись від поняття прожиткового мінімуму, аби зайвий раз не дратувати людей, та запровадити інший базовий стандарт. До цього стандарту будуть "прив'язані" зарплати суддів, прокурорів, співробітників антикорупційних органів та інших чиновників.

Водночас така зміна назви ніяк не позначиться на доходах громадян, які отримують соцвиплати із бюджету. Ані мінімальна пенсія, ані решта соцвиплат вищими не стануть, хоч би як влада не змінювала назву базових стандартів. У бюджеті-2025 підвищення ПМ та мінімальної зарплати не передбачено – немає коштів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Навіть більше, очевидно їх не буде ще, принаймні, два наступні роки – у 2026-му та 2027-му. Адже влада зобов'язалась не підвищувати соціальних стандартів три найближчі роки.

Нагадаємо, щоб вижити, українським пенсіонерам порадили вирощувати овочі на власному городі.

Головне