В Україні оприлюднили проєкт держбюджету на 2025 рік: ціни зростуть, а субсидії скоротять

Автор: Леся Ловіцька

В Україні підготували проєкт державного бюджету на 2025 рік. Заплановано багато змін: вже відомо, який закладено курс долара, а також що буде із субсидіями. 

В Україні оприлюднили проєкт держбюджету на 2025 рік: ціни зростуть, а субсидії скоротять - today.ua

Уряд затвердив проєкт держбюджету №12000, Ініціатором якого є прем'єр-міністр Денис Шмигаль. У Верховній Раді офіційно зареєстрували та оприлюднили документ  на сайті парламенту.

Дефіцит бюджету становить 1,6 трлн грн – це новий максимум.

Пріоритетом, як і минулого року, є безпека та оборона. Другою статтею видатків стала соціальна сфера.

Популярні зараз

Російські військовополонені поскаржилися на їжу в Україні: “Хочеться домашнього салату Олів'є“

Сирський та Умєров звернулися до українців, які приєдналися до оборони держави

Материки Землі поволі наближаються один до одного: учені прогнозують зіткнення із велетенським катаклізмами

В одній із областей України рекордно зросли ціни на землю

У держбюджеті закладено курс долара у 2025 році. Як зазначають у Міністерстві фінансів України, він становитиме 45 гривень.

Уряд спрогнозував зменшення кількості отримувачів субсидій та пільг на 400 тисяч осіб або на 12,5%. Планові витрати з бюджету у наступному році скоротили на 7,6 млрд грн. Загальна сума з бюджету на ці цілі буде меншою на 15,2% - з майже 50 млрд грн цьогоріч до 42,3 млрд грн у 2025-му. Очікується, що ці кошти отримають близько 2,8 млн домогосподарствам. Але одержувачів державної допомоги перевірятимуть ретельніше, ніж у 2024-му.

В Україні оприлюднили проєкт держбюджету на 2025 рік: ціни зростуть, а субсидії скоротять

Голова Комітету парламенту з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев зазначив, що Україна у 2025 році стикнеться з уповільненням економіки, прискоренням зростання споживчих цін та подальшою девальвацією гривні на 9,3%.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Виконання бюджету залишається критично залежним від надходження зовнішнього фінансування, а внутрішні доходи направлять на ЗСУ.

Відомо, що уряд розглядає можливість заморожування мінімальної зарплати, пенсії та прожиткового мінімуму на три роки. Стало відомо, що у 2025-му вирішили відмовитися від зростання цих показників.