В Україні змінилася ситуація на ринку праці. Він належить шукачам роботи, тому що багато компаній відчувають гострий дефіцит фахівців. Стало відомо, хто без проблем може знайти місце.
Наразі важко зайняти вакансії у сферах видавництва, поліграфії та ЗМІ, а найменша конкуренція спостерігається у галузі безпеки та охорони.
За даними дослідження, які надав портал з пошуку роботи Work.ua, з топ-5 лідерів серед спеціальностей з максимальною конкуренцією за робоче зникла "Топменеджмент, керівництво вищої ланки". Її замінив маркетинг. Спостерігається ажіотаж на вакансії у наступних категоріях:
- IT, ПК, інтернет;
- ЗМІ, видавництво, поліграфія;
- культура, музика, шоубізнес;
- творчість та дизайн;
- реклама, маркетинг, PR.
Висока конкуренція обумовлена, зокрема, великою кількістю віддалених пропозицій, які цікавіші для претендентів, аніж робота офлайн. Найбільш бажаними для шукачів є посади верстальників, розробників, direct-менеджерів, графічних дизайнерів та вебдизайнерів, відеомонтажерів, тестувальників, копірайтерів, ілюстраторів та перекладачів англійської.
Популярні зараз
Бензин в Україні до новорічних свят подорожчає на 4 грн
Зеленський зробив заяву про втрати ЗСУ у війні з Росією
Українців, які отримають “1000 грн Зеленського“ за кордоном, змусять повернути гроші
Минулого місяця мало відгуків отримали вакансії у наступних галузях:
- виробництво, робочі спеціальності;
- безпека та охорона;
- транспорт та автобізнес;
- будівництво й архітектура;
- медицина та фармацевтика.
В Україні спостерігається гострий дефіцит лікарів, особливо вузької спеціалізації. Багато фахівців виїхали за кордон.
На ринку праці в цілому не вистачає кадрів. У липні шукачі створили або оновили понад 330,5 тисячі резюме, тоді як пропозицій працевлаштуватися значно більше. Конкуренція за робочі місця досягла показників березня 2024 року.
Як відомо, щороку в Україні посилюються вимоги до страхового стажу. У 2028 році для того, щоб стати пенсіонером у 60-річному віці, потрібно буде офіційно пропрацювати не менш як 35 років.
Нагадаємо, що у Польщі з'явилося багато роботи для українців навіть без знання мови.