В Україні попри війну активно відновлюється ринок праці. З'явилося багато вакансій, проте роботодавці відчувають дефіцит фахівців й підвищують їм зарплати. Біженців закликали повертатися додому й долучатися до відновлення вітчизняної економіки.
Позитивна динаміка може сприяти поверненню вимушених переселенців з-за кордону.
За даними дослідницької компанії Gradus Research, яка провела опитування, кількість працевлаштованих українців та їхні доходи зростають. Все більше громадян працевлаштовуються на повний або неповний робочий день – 69% респондентів порівняно з 62% у грудні минулого року.
Мінімальний рівень зайнятості зафіксовано у березні 2022 року, коли розпочалася повномасштабна війна. Він становив 24% опитаних й поступово зростав.Тоді велика кількість громадян втратила роботу або значну частину свого заробітку.
Наразі доходи громадян підвищилися у порівнянні з довоєнним періодом. Про це повідомили 56% респондентів.
Засновниця та директорка дослідницької компанії Gradus Research Євгенія Близнюк зазначила, що факти підвищення рівня працевлаштованості та доходів в Україні можуть позитивно вплинути на рішення зворотньої міграції біженців.
Наголошено, що наявність роботи – один з ключових факторів повернення. Серед результатів спостерігається зростання намірів залишатися в Україні у разі загострення ситуації. Водночас зараз більшість опитаних українців (62%) не планують переміщатися за таких обставин.
За словами Близнюк, йдеться про важливий індикатор того, що поліпшення економічних умов сприятиме поліпшенню ситуації навіть за наявності небезпеки.
Раніше повідомлялося про високооплачувану роботу у міжнародних компаніях із зарплатами від 50 тис. грн, яку запропонували українцям. З'явилося багато вакансій. Серед вимог – вільне володіння англійською та українською мовами.