Цьогоріч літо в Україні видалось особливо спекотним і довгим. Відповідно до метеорологічних даних, воно прихопило середину травня і тривало до першої декади жовтня. Втім, навряд чи 2024 рік стане винятком. Ймовірно, що незабаром така тривалість літа стане для України кліматичною нормою.
Про це заявила в інтерв’ю 24tv синоптик Віра Балабух, яка завідує відділом прикладної метеорології і кліматології в Українському гідрометеорологічному інституті ДСНС України.
Так, за словами Віри Балабух, тенденція, що простежується в Україні останніми роками, очевидна: спекотне, посушливе і тривале літо стане для України кліматичною нормою. Отже кліматичне літо тепер триватиме щонайменше чотири місяці.
На перший погляд така перспектива може здатися привабливою. Адже ніхто не любить холоду і надокучливих осінніх дощів. Однак такі кліматичні зміни викликають неабияке занепокоєння в учених, бо вони є наслідком парникового ефекту, який дедалі посилюється через техногенну діяльність людства. Ще однією причиною потепління на Землі є підвищена сонячна активність. Але вона згодом піде на спад, а от парниковий ефект нікуди не подінеться.
Популярні зараз
У США заявили, що Україні потрібно посилити мобілізацію чоловіків
Зеленський представив План стійкості України: подробиці
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
"За даними Всесвітньої метеорологічної організації, концентрація вуглекислого газу в атмосфері досягла максимуму за 800 тисяч років", – каже метеорологиня.
Цьогорічної осені тепло в Україну нагніталося із субтропіків. Крім того, над нашою країною стояв потужний антициклон, що спричинило високі температури на всій території країни.
Температура на півдні Україні була як на екваторі
Особливо спекотним видався липень. Так, у Криму, а також на півдні Миколаївської та Херсонської областей середньомісячна температура становила +28...+28,8 градусів за Цельсієм. Зазвичай такий температурний режим характерний для країн, що розташовані в екваторіальній та субекваторіальній зоні. Зокрема, така середньомісячна температура завжди спостерігалась у Джакарті, Мумбаї, Манілі, Сінгапурі та інших містах, що розташовані в екваторіальних широтах, доповнює свою колегу синоптик Ігор Кибальчич.
Отже літо 2024 року вже стало найспекотнішим за всі останні роки. Причому останніми роками кожне наступне літо стає спекотнішим за попереднє, щоразу оновлюючи температурні рекорди. Саме ця тенденція найбільше непокоїть учених. Адже планета розігрівається із дуже високою швидкістю. Це призведе до того, що значна частина земної суші вже незабаром може стати непридатною для життя.
Нагадаємо, водночас деякі учені вважають, що глобальне потепління може спричинити новий льодовиковий період у Європі. Адже потепління може призвести до руйнування системи теплих океанських течій, зокрема Гольфстріму, який приносить тепло на європейський континент.