В Україні суттєво здорожчає косметика від вітчизняних виробників. Ціни на косметичні засоби можуть зрости у півтора рази. Це пов'язано з гармонізацією з законами ЄС, яка має відбутись у косметичній галузі.
Що призведе до такого значного зростання, йдеться у матеріалі Forbes Ukraine.
За словами Миколи Романька - засновника компанії Archimed, що консультує іноземні компанії, які працюють у галузі виробництва косметичних засобів, ціни на косметику від українських виробників зростуть від 20 до 50%. Це пов'язано зі зміною "правил гри" у царині виробництва косметичних засобів. Із серпня цього року вони мусять дотримуватись нових вимог до свого бізнесу. Ці вимоги мають відповідати тим, що діють в країнах Євросоюзу.
"Це суттєві витрати на перегляд складів та інгредієнтів продукції, її пакування, обладнання, сертифікацію ", – доповнила свого колегу співзасновниця бренду косметики Livesta Світлана Діхтяренко.
Популярні зараз
У МВС пояснили, у чому різниця між державною та тимчасовою реєстрацією автомобілів
В Україні заговорили про нове підвищення податків та зборів
У ТЦК розповіли, скільки може тривати адміністративне затримання поліцією в рамках мобілізації
В Україні у 2025 році можуть зупинити всі виплати, залишивши лише на оборону
До речі, дохід від товарів її торгової марки за минулий рік склав 281,4 млн гривень. Отже, це доволі великий бізнес, і його очільниця добре знається на темі.
На сьогодні виробництво косметики – це доволі потужний бізнес в Україні. Загалом у цьому сегменті економіки працюють 1159 виробників, які за минулий рік сплатили 1,8 млрд грн податків. Крім того, косметичний бізнес – це робочі місця для тисяч українців, які мають зарплату і соціальний захист.
Отже навіть за умов "європейського" переходу цей бізнес зобов'язаний вижити. Але це буде непросто. Принаймні, буде просто не всім, кажуть представники цієї галузі.
"Доведеться вкласти понад $7000–10 000 для завершення переходу, Це додаткові лабораторні тести, реєстрація та консультації з юристами", – розповіла співзасновниця косметичного бренду Crumb Євгенія Лисенко.
Крім того очевидно, що підвищення ціни торкнеться не лише виробників косметичної продукції, але й постачальників сировини та компонентів для цієї галузі. Адже вони також підпадають під процес гармонізації українських норм із європейськими.
Нагадаємо, між іншим зараз на українському внутрішньому ринку є дуже багато якісної косметики від вітчизняних виробників. Уся вона виготовляється на натуральних компонентах.