В Україні виник гострий дефіцит кадрів у медичній сфері. І очікується, що найближчим часом ситуація лише погіршуватиметься. Які фахівці найбільш потрібні в українських лікарнях?
Українські медики часто виїжджають за кордон, стають на захист батьківщини чи покидають міста через руйнування чи окупацію. Це призвело до того, що в країні виникла проблема набору персоналу в багатьох лікарнях. Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко вважає, що дефіцит кадрів у медичному секторі вийде на глобальний рівень до 2030 року.
Про це глава відомства повідомив у новому інтерв'ю виданню ВВС. Ляшко розповів також про те, що в Україні та в усьому світі активно працюють над створенням стратегії щодо забезпечення медичними кадрами.
"Ми провели госпітальне планування, поділили лікарні за їхньою роллю, щоб раціонально розраховувати кадрові ресурси і матеріально-технічну базу. Бо у нас частенько хочеться кожному, умовно, меру маленького містечка, щоб в нього була клініка "Шаріте", в якій роблять кардіохірургічні операції. Коли просиш, дайте нам потребу в кадрах, то вони дають і нейрохірургів, і кардіохірургів. Спробуй на це якось відреагувати", - наголосив міністр.
PR-менеджер порталу з підбору працівників Work.ua Вікторія Білякова зазначила, що зараз у нашій країні є критична нестача лікарів-психіатрів, фізичних терапевтів, клінічних психологів, терапевтів мови та ерготерапевтів (фахівців, які допомагають людям з руховими порушеннями відновлювати повсякденні навички).
За її словами, особливо кадровий голод відчувається в регіонах, які постійно страждають від ворожих атак.
До речі, в Україні виник гострий дефіцит молодих працівників.