В Україні виник гострий дефіцит молодих працівників: названо галузь, де ситуація стала критичною

Автор: Леся Ловіцька

В Україні під час війни кількість вакансій перевищує кількість шукачів роботи. Дефіцит працівників відчувається у багатьох галузях. Проблема стоїть найбільш гостро в одній сфері, де не вистачає молодих кадрів.

В Україні виник гострий дефіцит молодих працівників: названо галузь, де ситуація стала критичною - today.ua

У Національному агентстві з питань державної служби повідомили, що останніми роками спостерігається тенденція до скорочення кількості молодих фахівців на державній службі. Йдеться про громадян у віці до 35 років. Їх усього 20% від загальної кількості державних службовців. Це призводить до інституційної проблеми, тому що державна служба стає залежною від старших поколінь та менш оновлюваною.

Зараз на державній службі працюють 31 745 жінок та чоловіків до 35 років. Більшість з них – 22 661 особа (71%) – це жінки і лише 29% - чоловіки (9084 особи). Усього 20 молодих фахівців обіймають вищі керівні посади категорії "А", 3917 – категорії "Б". Найбільше - 27 808 осіб - займають найнижчі за рангом посади категорії "В".

В Україні виник гострий дефіцит молодих працівників: названо галузь, де ситуація стала критичною

Популярні зараз

Volkswagen у 2025 році почне продавати новий бюджетний кросовер

Нова зачіска та білосніжне вбрання: Олена Зеленська здійснила новий вихід у світ

Шахраї в Україні згадали про старий рекет водіїв

Ціни на бензин та дизель в Україні можуть знизитися попри підвищення акцизів

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Цьогоріч порівняно з 2023 роком кількість молодих фахівців зменшилася на 1904. Спостерігається явна тенденція до скорочення молодих кадрів на державній службі. У 2020 році у галузі було зайнято близько 27% молоді, у 2021-му – 25%, а у 2022-му – уже 21%. Така ситуація може призвести до уповільнення впровадження інноваційних підходів, що матиме негативний вплив на ефективність державного управління.

Раніше стало відомо про дефіцит працівників у Польщі: проблеми пов'язані зі скороченням міграції українців. Ситуацію погіршує те, о більшість біженців – це жінки із дітьми, а на ринку праці не вистачає чоловічих рук. Багато пропозицій роботи залишаються незайнятими, зокрема на будівництві.