Уряд готує нові правила оподаткування для онлайн-сервісів Uber, Bolt, Glovo, Uklon та інших. Про це повідомили у Міністерстві фінансів за результатами зустрічі з онлайн-платформами.
Стало відомо, як виглядають два концепти оподаткування кур’єрів та таксистів, які розглядають депутати Верховної Ради та Мінфін.
За даними Forbes Ukraine, перший варіант передбачає, що онлайн-платформи стануть інформаційними агентами й передаватимуть до податкової інформацію про доходи користувачів. Вони зі свого боку зможуть зареєструватися як самозайняті та сплачувати від обороту 5% податку.
Для цього не потрібно буде подавати звітність чи вести ФОП – достатньо буде відкрити спеціальний банківський рахунок – податки будуть автоматично перераховуватися з доходів.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
За другим концептом, який пропонує голова фінансового комітету парламенту Данило Гетманцев, умови будуть жорсткими. Онлайн-платформам пропонують стати податковими агентами, які відповідатимуть за утримання та сплату податків із заробітку користувачів.
Коли водій отримувати кошти за замовлення від сервісу, з яким працює, платформа повинна буде одразу вирахувати податки, а потім сплатити їх у бюджет і відзвітувати перед податковою. Другий варіант став би простішим в адмініструванні, але проблема у тому, що сервіси не хочуть бути податковими агентами.
Нагадаємо, що народні обранці у Верховній Раді до вересня не голосуватиме за законопроєкт щодо підвищення низки податків. Його концепт зазнав змін.
Голова МВФ в Україні Гевін Грей підтримав рішення влади підвищити податки для українців. У Кабміні розглядають варіант підвищення ставок за основними податками. А з 2025 року податки зростуть для фізичних осіб-підприємців.
Зміни пов'язані таких змін з необхідністю продовжувати оборону України, збалансування бюджету та узгодження вимог з боку міжнародних партнерів.
Раніше стало відомо про намір влади підвищити податки для інтернет-провайдерів.